2 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
yanatsyba_78564
Жанна88
8 січня, 2019 - 14:53
Доброго дня, підкажіть, будь ласка, чи повинно підприємство відшкодувати працівнику невиплаченні розрахункові та заробітну плату за останній місяць, якщо він звільнився ще п'ять років тому?
Вікторія Ліпчанська
Зображення користувача Вікторія Ліпчанська.
Президент Всеукраїнської асоціації кадровиків. Посада: Шеф-редактор кадрового напряму ВД "МЕДІА-ПРО"
11 травня, 2019 - 15:00
В разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку. Право працівника на виплату середньої заробітної плати за час затримки розрахунку при звільненні не ставиться в залежність від отримання заробітної плати за новим місцем роботи. Терміну позовної давності щодо виплати заробітної плати законодавством не передбачено.