...
Реєструйся

Невиплата зарплати шахтарям загрожує техногенною катастрофою


Страйкуючі працівники декількох шахт міста Селидове на Донеччині заявляють, що місту загрожує техногенна катастрофа. Про це повідомляє «ТРК ЮНІОН».


Ці шахти вже давно не видобувають вугілля, але й закритими їх назвати теж не можна. Обидва підприємства працюють в режимі водовідливу, тобто просто відкачують воду. Роблять це за допомогою зношеного обладнання, а шахтарі вже півроку не отримують за це зарплату. Кажуть, що спускатися під землю «задарма» більше не мають наміру.

Якщо відкачування води не відновити, то за даними відділу надзвичайних ситуацій, грунтові води можуть вийти на поверхню. Спочатку вони затоплять частину Селидового, а потім і все місто.

«Якщо шахту затопить повністю і на поверхню вийдуть грунтові води, то потрібно буде розчистити русло річки Солона і витрати будуть десь 57 млн грн. І підтопить приблизно 655 індивідуальних будинків », – зазначив начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій Селидівського міськвиконкому Віталій Поречний.

Гірники направили десятки звернень в різноманітні інстанції, в тому числі і до перших осіб держави. Поки що – безрезультатно.

«Цього року дефіцит бюджету у нас 24 мільйони, видаткова частина у нас дуже велика. У зв’язку з тим, що у нас велика розкиданість селищ, до 25 км, і соціальна сфера дуже велика і в основному містить її бюджет міста. Тому, звичайно, у нас великі труднощі », – зазначила перший заступник Селидівського міського голови Тетяна Сергєєва.

Минулого тижня шахтарі ще провели відкачування води. Але кажуть, що якщо на цьому тижні ситуація не зміниться – на роботу вони не вийдуть.

Раніше повідомлялося, що припинити відкачувати воду у випадку невиплати заборгованості по заробітній платі погорожували й працівники шахти “Красный октябрь”що входить до держзавного підприємства «Укршахтгідрозахист» (Єнакиєво, Донецька обл.). Останнього разу працівники водовідливного комплексу шахты отримали свою заработну плату ще в квітні. У разі, якщо шахтарі виконають свою погрозу, рідне місто президента Януковича може затопти.

Джерело:proUA