Реєструйся

Нобелівську премію з економіки присудили за новітні дослідження щодо ринку праці


11 жовтня 2010 року Нобелівський комітет назвав лауреатів премії з економіки. Ними стали Пітер Даймонд, Дейл Мортенсен (обидва – США) і Крістофер Пісарідіс (Британія, Кіпр).

Їхня робота включає аналіз процесів продажів і покупок, а також дослідження того, яким саме чином вакансії на ринку праці і зарплата потрапляють під вплив регулювання та політики.

“Згідно з класичним баченням ринку, продавці і покупці знаходять одне одного миттєво, без потреби, і мають повну інформацію про ціни на всі товари і сервіси… Але це не те, що зараз насправді відбувається в світі”, – говориться у висновку Нобелівського комітету .

На думку членів комітету, робота трьох учених розширює розуміння “пошуку ринків”, де тертя існують як відсутність попиту деяких покупців і продавців настільки, наскільки вони хочуть самі.

Це може включати як прості випадки між покупцем і продавцем продуктів, так і комплексні відносини між роботодавцями і тими, хто шукає роботу, а також між компаніями та постачальниками.

Як стверджує комітет, на ринку праці модель лауреатів допоможе зрозуміти як безробіття, вакансії і зарплата потрапляють під вплив регулювання та економічної політики, включаючи розмір виплат з безробіття.

Теорії Даймонда, Мортенсена і Пісарідіса також підходять для ринку житла, адже і вакансії, і час, щоб продати будинок, змінюються. Крім того, як заявили в комітеті, Даймонд проаналізував основи пошуку ринків, тоді як Мортенсен і Пісарідіс розширили теорію і застосували її до ринку праці.

Пітер Даймонд

Народився в квітні 1940 року, отримав ступінь бакалавра з математики в Єльському університеті в 1960 році і доктора економічних наук у Массачусетському технологічному інституті в 1963 році.

У 1970 році він був призначений професором в Массачусетському технологічному інституті, працював головою департаменту економіки у 1985-86 роках. Став професором в 1997 році.

Даймонд є членом Національної академії наук і членом Американської академії мистецтв і наук. Його дослідження включають роботи щодо боргових зобов’язань уряду і накопичення капіталу, ринків капіталу і поділу ризиків, оптимального оподаткування, пошуку і погодженням на ринках праці та соціального страхування.

Дейл Мортенсен

Народився в лютому 1939 року і отримав ступінь бакалавра з економіки в університеті Вілламета в Орегоні в 1961 році і кандидата економічних наук в Університеті Карнегі-Меллона в Пітсбурзі в 1967 році. Працював на факультеті Північно-Західного університету з 1965 року.

Мортенсен став піонером в теорії пошуку роботи та пошуку безробіття і розширив її до дослідження плинності робочої сили, наукових досліджень і розробок, особистих відносин, і перерозподілу праці.

Крістофер Пісарідіс

Народився на Кіпрі в 1948 році, отримав ступінь бакалавра економіки в 1970 році і магістра економіки в 1971 році в Університеті Ессекса. Згодом вступив до Лондонської школи економіки (LSE), де отримав докторський ступінь з економіки у 1973 році. Наразі Пісарідіс – професор економіки в LSE.

Пісарідіс спеціалізується в економіці безробіття, теорії ринку праці, політиці ринку праці. Останнім часом писав про зростання і структурні зміни. Його книга Equilibrium Unemployment Theory стала еталоном в економіці безробіття.

Нагадаємо, що в 2009 році премія з економіки була присуджена двом американським вченим Елінор Остром і Оліверу Вільямсону за дослідження в галузі економічної організації.

 * * *

Нобелівська премія з економіки, яка офіційно називається премією економічних наук Шведського банку пам’яті Альфреда Нобеля, була заснована в 1986 році, значно пізніше інших нобелівських премій. Вона не є частиною компенсацій від коштів, виділених Нобелем в 1985 році.

Джерело: korrespondent.net

Матеріали до теми


Про важливість ознайомлення працівника з його трудовими обов’язками
Статтею 31 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) заборонено вимагати від громадянина виконання роботи, не обумовленої його трудовим ...
Порушення трудового законодавства: за що роботодавцям доводиться відповідати за Кримінальним кодексом
Відповідальність за порушення трудового законодавства для роботодавців є важливим елементом правового регулювання трудових та корпоративних відносин у багатьох країнах, включаючи ...
Порушення правил обліку військовозобов’язаних на підприємстві: відповідальність керівника, штрафи для бізнесу
Після початку повномасштабного вторгнення рф на територію України питання ведення обліку військовозобов’язаних на підприємстві набуло максимальної актуальності. Станом на сьогодні, ...
Чи мають працівники передпенсійного віку переважне право залишатися на роботі в разі скорочення
Трудовий договір, укладений на невизначений строк, може бути розірваний роботодавцем у разі змін в організації виробництва і праці, зокрема скорочення ...