...
Реєструйся

Нова демографічна загроза: Україну залишають діти заробітчан


Експерти заговорили про п’яту хвилі еміграції в Україні, коли заробітчани забирають своїх дітей. Прогнозуються серйозні наслідки.

Українські заробітчани, які вже пропрацювали в певній країні кілька років і адаптувалися, намагаються забрати своїх дітей до себе. Таких прикладів щоразу більшає, розповіла в рамках конференції “Дитина українського мігранта: виклики і перспективи” директор суботніх шкіл Асоціації українців в Португалії Оксана Гуцько. Для таких дітей не вистачає українських шкіл з п’ятиденним навчанням. Наприклад, у Португалії діє лише одна, ще є такі навчальні заклади в Чехії і Греції. А ось суботні школи лише допомагають українських дітям краще адаптуватися і не забувати українське коріння.

Утім, найбільша проблема, на думку Гуцько, виникає з дорослими дітьми 17-18 років, які важко вливаються в суспільство і не мають можливостей вступу до іноземного вузу. Для них потрібно створювати окремі пансіонати, додає директор. Вона вважає, що дітей треба забирати ще в молодшому або підлітковому віці, тому що це менше травмує.

Наслідки для України

Роблячи вибір між варіантами забрати або залишити дитину в Україну, Оксана Гуцько радить однозначно — забирати. Разом з тим, вона визнає, що хвиля еміграції, яка буде викликана таким чином, буде згубною для України, адже люди виїжджають уже сім’ями, що означає відсутність стимулу для повернення.

Представник МЗС України у Львові В’ячеслав Войнаровський відзначив, що нерідко українські діти опиняються за кордоном один на один з проблемами — без знання мови і навіть місця проживання, коли батьки трагічно гинуть або просто безвідповідальні. При таких ситуаціях не вистачає допомоги громадських організацій. Ще одна проблема — це змішані шлюби: мати не реєструє дитину як громадянина України, а згодом стає об’єктом шантажу з боку родичів чоловіка, які за певних обставин навіть погрожують відібрати дитину.

Зі свого боку, психологи б’ють тривогу, адже у дітей, які залишаються надовго без одного або обох батьків, не формується модель їхніх майбутніх сімей, і ця проблема незабаром гостро стоятиме перед українським суспільством.

За різними підрахунками, на заробітки з України виїхали від 4,5 до 7 мільйонів осіб. 70 відсотків з них перебувають за кордоном нелегально. Кожна заробітчанська сім’я в західноукраїнських селах залишила в середньому 2-3 дітей.

Джерело: ubr.ua