...
Реєструйся

Семиноженко вступився за ІТ-спеціалістів


Голова Державного агентства з науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко вважає абсурдним рішення про 20% скорочення держзамовлення на підготовку фахівців у галузі ІТ, яка сьогодні дає до 3% ВВП.

“Останнім часом українські ІТ-компанії все частіше змушені залучати до виконання своїх замовлень працівників з інших країн. Це абсурд: працюючи на експорт, імпортувати робочу силу. Ще більшим абсурдом виглядає рішення про 20% скорочення держзамовлення на підготовку фахівців у галузі ІТ, яка сьогодні дає до 3% ВВП, а до 2015 року може досягти 8% ВВП. Виходячи з прогнозних розрахунків темпів зростання вітчизняної ІТ-індустрії (35—40% на рік), до 2015 року з’явиться 168, 5 тис. нових вакансій, з них 106 тис. на експорті, 62,5 тис. на внутрішньому ринку. Дефіцит фахівців не менше 91 тис., а якщо врахувати нинішній стан системи освіти, дефіцит складе майже 75% “, — заявив Семиноженко в інтерв’ю газеті “Урядовий кур’єр”.

Також В. Семиноженко повідомив, що рівень випускників ІТ-спеціальностей низький, тому що українські навчальні заклади не мають можливості дати кращу освіту.

“За оцінкою профільних асоціацій, лише близько 10—15% випускників ІТ-спеціальностей відповідають вимогам ринку і тому відразу влаштовуються працювати за фахом. Іншим доводиться доучуватися або самостійно, або за рахунок роботодавця. Причина в тому, що в освіті існує власна система розробки освітніх стандартів, яка формується не відповідно до вимогами ІТ-галузі, а виходячи з можливостей і потреб вузів”, — вважає голова Держагентства.

Джерело: ubr.ua