...
Реєструйся

Нове Положення про роботу та відпочинок водіїв зробило обов’язковими тахографи


Нове Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів затвердило Міністерство транспорту та зв’язку наказом від 7 червня 2010 року № 340.
Документ встановлює особливості регулювання та порядок обліку робочого часу і часу відпочинку. Його вимоги поширюються на автомобільних перевізників та водіїв, що здійснюють внутрішні перевезення пасажирів і вантажів колісними ТЗ.


Положення не стосується перевезень пасажирів і вантажів фізособами за власний рахунок і для власних потреб без використання праці найманих водіїв.

Згідно з Положенням, автотранспорт, використовуваний для нерегулярних та регулярних спеціальних пасажирських перевезень, для регулярних пасажирських перевезень на міжміських автобусних маршрутах протяжністю понад 500 км, а також для перевезень небезпечних вантажів, в обов’язковому порядку повинен бути оснащений тахографами з 1 червня 2012 року.

Для перевезень вантажів колісними ТЗ з повною масою понад 12 тонн тахографи обов’язкові з 1 червня 2013 року, а для перевезень вантажів колісними ТЗ з повною масою від 3,5 тонн до 12 тонн – з 1 червня 2015 року.

Проте з дня вступу Положення в силу водії, які керують не обладнаними тахографом транспортними засобами, мають вести індивідуальну контрольну книжку.

Положення набуде чинності з дня його офіційного опублікування, крім пункту 6.1.

Джерело: news.ligazakon.ua