...
Реєструйся

Загублену п’яним посередником картину за $1 млн знайшли в кущахУ Нью-Йорку виявлена зникла в кінці липня картина відомого французького живописця Каміля Коро “Портрет дівчини”.

Її приніс у поліцію швейцар Франклін П’юнтес, який виявив картину в кущах поблизу одного з центральних нью-йоркських готелів. Певний час картина прикрашала його ванну кімнату, повідомляє ИТАР-ТАСС посиланням на The New York Post.

За словами П’юнтеса, картину він виявив 29 липня, тобто через день після того, як стало відомо про зникнення шедевру вартістю 1,35 млн доларів.

Портрет лежав у кущах, поруч з готелем на П’ятій авеню, де працює Франклін. Він одразу запідозрив, що така “мила штучка” могла належати одному з заможних постояльців. Однак власника йому відразу відшукати не вдалося і П’юнтес, поклавши полотно на зберігання в шафу, пішов у тритижневу відпустку.

Повернувшись на роботу і згадавши про знахідку, швейцар забрав портрет додому і не знайшов нічого кращого, ніж повісити його у своїй ванній кімнаті.

Тим часом, друзі, які відвідували Франкліна, не раз висловлювали думку, що картина, мабуть, коштує чималих грошей. Швейцар відновив “розслідування” і на свій жах з’ясував, що його знахідка може прямо стосуватися скандальної історії зі зникненням шедевра французького живописця.

12 вересня П’юнтес прийшов у поліцію і вручив картину Коро здивованим правоохоронцям.

Слідство вже підтвердило непричетність швейцара, знявши з нього будь-які підозри у крадіжці.

Історія навколо зникнення “Портрета дівчини” була дуже туманною і заплутаною.

Спочатку стало відомо, що Джеймс Хаггерті, який виступав посередником у продажу полотна, заявив її власникам – Крістіні Траджен і Томасу Дойл, – що загубив картину, коли повертався вночі в готель, будучи сильно напідпитку.

Проте пізніше під підозрою опинився сам Дойл, який мав судимості у справах, пов’язаних зі зникненням скульптури Едгара Дега і дорогих ювелірних виробів.

Наразі слідство дотримувалось версії, що сам Дойл присвоїв полотно, щоб поодинці продати його якомусь японському любителю французького живопису, а його спільник Хаггерті, випивши зайвого, загубив портрет.

 

Коротка довідка. Французький художник-пейзажист Жан-Батист Каміль Коро – один з найвпливовіших майстрів 19 століття.

Його творчість близька до представників барбізонської школи, художники якої вважаються попередниками імпресіоністів. “Портрет дівчини”, написаний Коро в 1857 році, був частиною колекції Музею Хаммера в Лос-Анджелесі, що виставлялася в галереях Парижа, Пекіна, Токіо і міст США.

Джерело: newsportal.ua