...
Реєструйся

Інваліди з анатомічними дефектами отримають відповідну групу довічно?


У законі, який є ключовим у питанні охорони здоров’я, не прописано положення про заборону призначати повторну експертизу особам, у яких присутні незворотні анатомічні зміни, на практиці створює колізії і непорозуміння.

Олег Ляшко проектом № 2599 пропонується внести зміни до Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо запобігання зловживанням при призначенні і проведенні медико-соціальної експертизи.

«На практиці є численні факти, коли медико-соціальні експертні комісії, проводячи огляд хворого, приймають рішення про присвоєння йому певної групи інвалідності на певний строк, однак у відповідності зі здоровим глуздом інвалідність повинна присвоюватися довічно. Наприклад, особа не має однієї кінцівки, однієї легені і т.д. Це породжує невдоволення багатьох інвалідів, які змушені проходити переогляд кілька разів», – пояснює свою ініціативу нардеп.

Отже, щоб виправити таку ситуацію О. Ляшко хоче доповнити новим положенням ст. 69 Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо медико-соціальну експертизу по втраті працездатності. Так, доктору або комісії, яка проводить експертизу, забороняється встановлення строку переогляду громадянам при анатомічних дефектах і прирівняних до них станах, стійких необоротних морфологічних змінах та порушеннях функцій органів і систем організму. Встановлюється, що такі особи отримують інвалідність відповідної групи довічно. Переогляд проводиться тільки на вимогу громадянина, якщо є підстави для отримання іншої групи інвалідності у зв’язку з погіршенням стану здоров’я.