Передплати журнал

Опозиція оскаржила в Конституційному Суді пенсійну реформу


Фронт змін і БЮТ звертаються до Конституційного суду з поданням про визнання неконституційним закону “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи”, ухваленого 8 липня 2011 року (N3668-VI).


Як повідомляє прес-служба Фронту змін, конституційне подання підписали більше 45 народних депутатів, як того вимагає законодавство України. Перші підписи поставили Арсеній Яценюк та Сергій Соболєв.

Уповноваженими представниками в Конституційному суді при розгляді подання будуть Арсеній Яценюк та Андрій Павловський.

“Підставою для визнання цього закону неконституційним повністю є порушення встановленої Основним законом процедури його розгляду та ухвалення, а також звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод громадян України”, — наголошується в конституційному поданні.

Так, відзначається в документі, за Конституцією України, рішення парламенту приймаються виключно на пленарних засіданнях шляхом особистого голосування народним депутатом. Згідно з опублікованою на офіційному сайті Верховної Ради інформації, на 59-му пленарному засіданні восьмої сесії парламенту шостого скликання письмово було зареєстровано 257 народних депутатів. Згідно з офіційними даними поіменного голосування, за законопроект N3668 у другому читанні і в цілому “за” проголосували 248 народних депутатів, “проти” — 66, утрималися — 0, не голосувало — 14. Тобто з 257 зареєстрованих письмово народних депутатів у голосуванні взяли участь 328. Це свідчить про те, що окремі народні депутати голосували не тільки за себе, а й за відсутніх колег.

Опозиція також зазначає, що повторний розгляд цього закону 6 вересня 2011 супроводжувалося ігноруванням положень Конституції, законів України та грубим порушенням законодавчої процедури.

“При цьому можна вважати протиправними дії голови Верховної Ради, який повинен направити ухвалений 8 липня закон N3668 на підпис президенту. Однак він виніс закон на повторне читання, посилаючись на норму Регламенту про усунення неузгодженостей. Аналіз стенограми засідання парламенту від 6 вересня з обговорення та прийняття пенсійного закону говорить, що вносилися змістовні поправки, а не усувалися неузгодженості та неточності. Таким чином, був порушений регламент, який забороняє внесення поправок до прийнятого закону”, — сказано в повідомленні.

У конституційному поданні також зазначається, що законом N3668 порушуються конституційні норми щодо непорушності прав людини і неприпустимість звуження їх змісту та обсягу при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів. Зокрема, цим законом передбачено збільшення пенсійного віку для жінок та страхового стажу для чоловіків і жінок. За Конституцією, в умовах мирного часу забороняється обмеження права громадян на соціальний захист та інші соціально-економічні права, відзначаються в документі.

Народні депутати від опозиції вимагають визнати закон про реформування пенсійної системи неконституційним повністю, а провадження у цій конституційним поданням — невідкладним і розглянути його протягом місяця.

Джерело: news.liga.net