4 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
anndobro
11 листопада, 2019 - 15:02
Доброго дня. Психолог нашого закладу працює з 07.09.2015 року , приблизно в період з 23 березня 2020 вона піде в декретну відпустку. Основну хоче взяти до 23 березня. Як вирахувати скільки днів основної відпустки вона може взяти, якщо не пропрацювала повний навчальній рік чи це не має значення? Менше чим 56 днів? Підскажіть, будь ласка, формулу розрахунку.
shef_kadry
13 листопада, 2019 - 14:24
Відповідно до статті 180 КЗпП України у разі надання жінкам відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами власник або уповноважений ним орган зобов'язаний за заявою жінки приєднати до неї щорічні основну і додаткову відпустки незалежно від тривалості її роботи на даному підприємстві, в установі, організації в поточному робочому році.
elena_mashir_80973
28 січня, 2020 - 07:25
Доброго дня! Я працюю у школі з 02.09.2019 року, з 10.04.2020 року збираюся йти у відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами, до цієї відпустки хочу взяти щорічну основну відпустку у розмірі 56 к.д., адже за законом я маю на це право. Мені відмовляють, аргументуючи тим, що я ще пропрацювала потрібного часу задля того, щоб взяти повну відпустку і нараховують меня замість 56 к.д. 33 к.д., виходячи із часу який я відпрацювала. Чи є дії керівництва правомірними? Як мені бути у данній ситуації?
shef_kadry
10 лютого, 2020 - 15:00

Щорічні відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на даному підприємстві за бажанням працівника надаються, зокрема, жінкам - перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами або після неї, а також жінкам, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину з інвалідністю. (ст. 10 ЗУ "Про відпустки")

Право маєте. Відстоювати свої права можна шляхом звернення до КТС, Держпраці або суду.