Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.


Отримайте БЕЗКОШТОВНО! 
4 основні Посадові інструкції
 Надішлемо їх на вашу електронку
 

170 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
redaktor
11 лютого, 2011 - 17:03
Добрий день ! Підскажіть будь-ласка, як діяти в такій ситуації: Працівник пішов у відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. На його посаду було прийнято працівника, але в наказі не вказали, що його прийнято на період відпустки основного працівника. В березні 2011 року з відпустки виходить основний працівник. Як бути з працівником, якого прийняли строково?
yaroslavapankiv
головний редактор журналу «Довідник кадровика», керівник ВГО "ВАК"
11 лютого, 2011 - 17:42
Доброго дня, шановний відвідувачу форуму. Оскільки в наказі про прийняття працівника на тимчасово вакантне місце не було вказано, що приймається "...до фактичного виходу на роботу працівниці Х, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною, до виповненя їй трирічного віку", то тепер маєте халепу... Обидві працівниці треба працевлаштувати. Перша виходить на своє місце, а другу треба перевести на інше місце, оскільки вона у вас теж прийнята на постійну роботу.
Ірина
18 лютого, 2011 - 10:14
Доброго дня! Підскажіть, якщо основний працівник перериває відпустку по догляду за дитиною до 3-х років і достроково виходить на роботу, то як бути із працівником, який прийнятий на це декретне місце? В який термін треба попередити цього працівника про вихід основного працівника із декрету?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
18 лютого, 2011 - 11:33
У наказі про прийняття на роботу працівника "Х " на період відсутності основного працівника у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку обов’язково необхідно зазначати «до фактичного виходу основного працівника на роботу». У такому разі для прийнятого працівника "Х" це буде уже строковий трудовий договір. Тому попереджувати про його звільнення не потрібно, а просто працівника "Х" звільнити у зв’язку із закінченням строку трудового договору за п.2 ст. 36 КЗпП напередодні дня виходу на роботу основного працівника.
n@din
26 квітня, 2011 - 16:42
Підкажіть, як бути, коли основний працівник виходить з відпустки по догляду, а строковик в даний час також оформила відпустку по догляду до 3 років. Чи тримати її поза штатами і чекати досягнення дитиною 3 років, адже неясно, як викликати для працевлаштування на іншій посаді, щоб дотримати статті 184 КЗпП.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
28 квітня, 2011 - 12:31
Виведення працівника за штат прямо законодавством не передбачено, водночас ним і не заборонено, тому на практиці досить часто застосовується. Отже, напередодні дня виходу на роботу основного працівника наказом можна вивести не основного працівника за штат, тобто надати йому статус позаштатного працівника, який і надалі буде перебувати в трудових відносинах. У Вашому випадку – у відпустці для догляду за дитиною до досягнення трирічного віку. Запис про виведення працівника за штат до трудової книжки не заноситься. На позаштатних працівників поширюється законодавство про працю в повному обсязі.
lvvavryk-gmail.com
Зображення користувача lvvavryk-gmail.com.
Любов
12 березня, 2019 - 14:37
Доброго дня, скажіть, хто має нести відповідальність за те, що в наказі про прийняття працівника за строковим договором вказано дату досягнення дитиною основного працівника 3-річного віку, якщо він бажає вийти достроково, а відповідний запис не дає такого права?
Miolya
11 квітня, 2011 - 08:53
А якщо працівника взяли на роботу на декретне місце і вона теж пішла в декрет. За час відпустки основний працівник звільнився. Які права має той, кого взяли на його місце після виходу з відпустки по догляду за дитиною до 3 років і чи має право цей працівник продовжити відпустку по догляду за дитиною до 4 років, оскільки дитина хворіє? Чи його по досягненню дитиною 3 річного віку відразу звільнять?
Ксения Рева
Зображення користувача Ксения Рева.
28 квітня, 2011 - 14:41
Ви припустилися помилки. Працівник, якого ви приймали на час відпустки по догляду за дитиною до трьох років основного працівника, не вказавши цього в заяві та при відсутності помітки в наказі автоматично прийнятий на постійне місце роброти по бестроковому трудовому договору.Ваші дії будуть залежати від того, що прописано в заяві прийнятого працівника. Якщо вказано" на час досягнення дитиною трьох років", то дія трудового договору має бути саме такою. Якщо взагалі нічого не вказано про строковість- то шляхом звільнення у зв"язку із скорочення штату або переведення на іншу роботу. Безвихідних ситуацій не буває.
Гость (не перевірено)
21 березня, 2013 - 22:20
Доброго дня!Підскажіть будь-ласка як бути в такій ситуації,якщо до декрету я працювала на декретному місці,наданий час я маю виходити на роботу з декрету а той працівник,що на постійному місці іде в дикрет(тобто те робоче місце звільняється)чи роботодавець має право мене вигнати чи закон за мною?!
клеопатра
клеопатра
24 серпня, 2013 - 02:27
Доброго дня! Підкажіть будь-ласка, чи правомірними є дії роботодавця  відносно моєї сетри. На даний вона знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до 3 років. Черед деякий час, після виходу у відпуску на її декретне місце був оформлений інший працівник із збереженням посади за нею. Однак, у звязку із реорганізаціїєю відбувалися зміни і всі працівники виводилися поза штат установи, а потім знову оформлялися на займані посади, або інші (в окремих випадках). Крім того, хочу зазначити, що працівники писали письмові заяви  про те, що повідомлені про дану подію. Нещодавно вона дізналася, що всіх, за вийнятком сестри не запросили для написання іншої заяви про прийняття на, так би мовити на "свою" посаду  і працівниця, яка перебувала на її штатному декретному місці була оформлена замість сестри, а вона відповідно вивидена поза штат свого підрозділу, але не установи.Тепер через кілька місяців вона має намір виходити з відпустки і не факт, що нова посада, яку їй запропонує робортодавець буде влаштовувати. Вона хотіла б повернутися на свою попередню штатну посаду, з якої йшла у декретну відпустку. Чи правомірними є дії роботодавця і яка перспектива оскадження таких дій в судовому порядку.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
27 серпня, 2013 - 10:03
Ваша сестра після закінчення відпустки для догляду за дитиною повинна приступити до роботи за посадою, яку вона обіймала до отримання зазначеної відпустки. Оскільки відповідно до ст. 2 Закону України «Про відпустки» право на відпустки забезпечується гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості ІЗ ЗБЕРЕЖЕННЯМ НА ЇЇ ПЕРІОД МІСЦЯ РОБОТИ (ПОСАДИ), заробітної плати (допомоги) у випадках, передбачених цим Законом.
okartush
30 серпня, 2013 - 15:12
Доброго дня! Підскажіть, будь ласка, як правильно поступити у такій ситуації: на підприємстві  є  працівниці П. і  Ч.. які знаходяться у відпустках по догляду за дитиною  до 3-х років ( до 2015 р.) , є працівниця Ш., яку  тимчасово  прийнято на посаду  "до фактичного виходу на роботу основного працівника П." і яка працює на умовах неповного робочого часу по 6 годин на день. Основна працівниця П. має намір з 01.10.13 р. достроково вийти на роботу, але не на повний робочий день, а лише на 2 години. Питання: чи  можуть обидві працівниці  працювати на одній посаді за таких умов? І якщо ні, то чи можемо ми   працівницю Ш. не звільняти, а перевести,за її згодою, на аналогічну ( обов'язки і назва - одинакові) "декретну" посаду працівниці Ч.?  Заздалегідь, дякую.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
30 серпня, 2013 - 15:24
Два "так".
Ірина00
30 серпня, 2013 - 20:39
 Я хочу достроково вийти на роботу з відпустки по догляду за дитиною до трьох років,( у відпустці я була тільки два місяці) мені повідомляють, що якщо я вийду на роботу, то за деякий час мене скоротять. Чи можуть мене скоротити?
віолета
2 липня, 2014 - 18:54
Доброго дня!Питання1:Людина Х виходить в декрет,а людина Yхоче на іі місце.Питання:якщо в наказі людина х незазначила термін відпустки,то чи звільнять людину Yпо закіченню відпустки(людини Х)???Питання 2:якщо людина Х зазначила термін відпустки,то чи звільнять людину Y,по закінченню відпустки людини(x),Питання 3:таке саме,як 1 та 2,тільки додається:якщо людина Х вийшла достроково з декретноіі відпустки,то як бути з людиною Y,дякую.!
ВіраСт
15 січня, 2015 - 23:04
Добрий вечір. Я працюю психологом на 0,5 ставки, зараз в декретній відпустці. Мені пропонують вийти на декретне місце на 0.5 ставки соц.педагога. Чи зберігається моє робоче місце?
vitusja05
Зображення користувача vitusja05.
27 червня, 2015 - 20:04
Доброго вечора... Підкажіть основний працівник О пішла у декретну відпустку, на її місце була прийнята працівник М але вона теж пішла в декрет, потім на роботу вийшла основний працівник О і знову пішла в декрет а на її місце прийняли працівника В. Які права має працівник М і працівник В. 
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
30 червня, 2015 - 14:29
Щодо працівника М: «Якщо після закінчення строку трудового договору (пункти 2 і 3 статті 23) трудові відносини фактично тривають і жодна із сторін не вимагає їх припинення, дія цього договору вважається продовженою на невизначений строк» (ст. 39-1 КЗпП). Працівник В працює за строковим трудовим договором.
9595
7 вересня, 2015 - 18:24
Доброго дня! Дитині зараз 2,5 роки.місяць тому вийшла достроково з дикретної відпустки на роботу.Почався якраз період коли сім'я не вилазить з лікарняних і інших назначень по здоров"ю дитини.хотіла назад написати заяву на дикрет і досидіти ті 5 місяців ,які залишились до досягнення дитиною трьох років і пролікувати її .у відділі кадрів сказали ,що це неможливо,адже я вже перервала дитрет ,вийшла на роботі і отримала зарплату.тому у мене є два варіанти: або звільнитись або продовжувати працювати і носити лікарняні.допоможіть мені розібратись, будь-ласка ,в ситуації...чи можу я по закону повернутись назад в дикрет!?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
8 вересня, 2015 - 11:08
Надайте до відділу кадрів заяву (Прошу надати відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з … .) і, на виконання норм ст. 179 КЗпП та  ст. 18 Закону України «Про відпустки», роботодавець зобов’язаний знову надати вам відпустку.
9595
8 вересня, 2015 - 11:21
якщо я подаю таку заяву,то з якого я числа маю приступити до роботи!?з 14 лютого,якщо народила дитину 13 лютого!?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
8 вересня, 2015 - 11:37
Після досягнення дитиною трирічного віку, тобто з 14 лютого.
9595
8 вересня, 2015 - 16:52
я вам дуже вдячна за допомогу!!!
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
8 вересня, 2015 - 17:17
Будь ласка. Удачі!
соломійка
соломія
24 вересня, 2015 - 20:33
Доброго дня! Основний працівник пішла у декрет. На її місце було взято працівника М,яка згодом пішла теж у декркт. Пізніше було взято працівника І.Тепер основний працівник продовжила відпустку до 23.07.2015р. згідно медичного огляду, а працівник М хоче вийти на роботу.
ксеня87
8 жовтня, 2015 - 11:16
доброго дня. маю таку проблемку: в звязку з особистими проблемами пропустила вихід на роботу з декрету. декретна відпустка закінчилась 23,09. що має право зробити мій роботодавець, при умові що він не зацікавлений в тому щоб я працювала? чи може він проставити прогули і звільнити мене по статті за прогули чи невідповідність? я б хотіла стати на облік в ЦЗ так щоб мати змогу отримувати допомогу одразу. Які мої дії і що потрібно вказати в наказі на звільнення? гарно дякую.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
8 жовтня, 2015 - 11:38
У роботодавця є підстави для звільнення за прогул без поважних причин. Напишіть заяву про звільнення за угодою сторін. Можливо ваше прохання буде задоволено.
O'lik
19 жовтня, 2015 - 15:38
Підскажіть, будь ласка, вихід із ситуації, що склалася. Попередня відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею 3-го віку закінчується в день її народження 22 жовтня. Цим же числом 22 жовтня буде відкритий новий лікарняний лист у зв'язку з вагітністю і пологами. В такій ситуації на підставі нового листка непрацездатності роботодавець (бюджетна установа) надає повторну деркетну відпустку чи звільняє, оскільки місце роботи тимчасове (декретне).
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
20 жовтня, 2015 - 15:28
Є два варіанти. Перший: 22 жовтня працівника звільнити у зв’язку із закінченням строку трудового договору. Другий: з 22 жовтня продовжити цей строковий трудовий договір на період перебування основного працівника у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами.
Юлія Чорна
21 жовтня, 2015 - 17:32
Доброго вечора. Підскажіть будь ласка, чи може працівник, який був оформлений на декретне місце також піти в декрет і які його права будуть, вони він вийде. Місце другого працівника не зберігається,бо він і так був на декретному ? 
Тамила29
555555555
5 листопада, 2015 - 13:25
0.5 ставки соціального педагога  за внутрішнім сумісництвом.було надано  Петровій Г.І. основному працівнику  (вчителю) на час декретної відпустки Іванової Е.Д. Основний працівник  Іванова Е.Д. (вчитель + 0,5 ставки соціального педагога)  перервав   декретну відпустку по догляду за дитиною до 3- років.   Які подальші дії в кадровому питанні.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
5 листопада, 2015 - 14:52
Петрову Г.І., соціального педагога на 0,5 ставки за сумісництвом, необхідно звільнити у зв’язку з закінченням строку трудового договору за п. 2 ст. 36 КЗпП напередодні дня виходу на роботу Іванової Е.Д.
Ростислaв
9 листопада, 2015 - 12:28
Доброго дня. Підкажіть будь ласка відповідь на наступне запитання: Є основний працівник, яка пішла в декретну відпустку.  На її місце було взято тимчасового працівника із зазначенням у наказі і в трудовій книжці, що призначається на це місце "тимчасово до виходу основного працівника". (іменно в такому формулюванні). Ця тимчасова працівниця через рік також пішла в декретну відпустку (потім у відпустку по догляду за дитиною до 3 років). Під час цієї відпустки основна працівниця, не виходячи на роботу та до закінчення її відпустки звільняється за власним баданням. Запитання: - Що стає із тимчасовою, яка на даний час також у декреті. Я її маю в обов’язковому порядку переводити як основну, чи є інші варіанти ?   При можливості прошу також вказати статті чинного законодавства, яким передбачено відповідні дії (по Вашій відповіді) Заздалегідь вдячний за відповідь. 
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
9 листопада, 2015 - 14:21
Відповідно до частини другої ст. 39-1 КЗпП "якщо після закінчення строку трудового договору (пункти 2 і 3 статті 23) трудові відносини фактично тривають і жодна із сторін не вимагає їх припинення, дія цього договору вважається продовженою на невизначений строк". Отже, строковий трудовий договір іншої працівниці, яка була прийнята на період перебування основної працівниці у відпустці для догляду за дитиною до її фактичного виходу на роботу, після звільнення основної працівниці автоматично трансформувався у звичайний трудовий договір, укладений на невизначений строк.
Ростислaв
9 листопада, 2015 - 15:02
Дякую, але є уточнююче запитання -  Скажіть будь ласка, а якби у наказі та трудовій книжці цього другого тимчасового працівника було написано, що вона приймається на роботу " тимчасово на час відсутності основного працівника"   Це щось міняє чи ні ? 
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
9 листопада, 2015 - 15:06
Ні.
Анна04011988
19 листопада, 2015 - 14:14
Имеет ли право работодатель отказать о досрочной выходе из декретного отпуска по уходу за ребенком до 3-х лет? Мой работодатель сказал Для вас на данный момент работы нет. Я написала заявление и отправила почтой с увидомлением, ответа нет. Юрист на работе ищет все основания для отказа, куда мне обращаться и насколько правомерные их действия. Спасибо)
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
19 листопада, 2015 - 14:55
1. Відповідно до ст. 181 КЗпП відпустка по догляду за дитиною надається жінці або іншій особі, зазначеній в частині сьомій ст. 179 КЗпП, повністю або частково протягом періоду до досягнення дитиною віку трьох років. При цьому жінка або інша зазначена особа може за своїм розсудом у будь-який час перервати частково оплачувану відпустку, а потім знову зажадати надання такої відпустки. При бажанні одержати відпустку жінка подає відповідну заяву на ім'я власника або уповноваженого ним органу. Надання відпустки оформляється наказом. При бажанні вийти на роботу до закінчення встановленого наказом строку відпустки жінка або інша зазначена особа подає заяву. На підставі цієї заяви має бути виданий відповідний наказ.  2. Зі скаргою можна звернутися територіального органу Державної служби з питань праці.
Наталья К
24 листопада, 2015 - 13:27
На підприємстві є такі співробітники: - Директор по персоналу – штатна одиниця – декретниця. - Директор – сумісник. В зв’язку з тим, що підприємство кілька років не веде діяльності, декретниця після закінчення декретної відпустки хоче звільнитися, але за п.1, ст.40 КЗпП (скорочення штату). Підприємство також бажає скоротити штатну одиницю - Директор по персоналу. Якими документами потрібно оформити скорочення штатної одиниці та звільнення Директора по персоналу.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
24 листопада, 2015 - 13:48
1. Наказ з основної діяльності про внесення зміни до штатного розпису підприємства – скорочення посади  2. Наказ з особового складу про звільнення працівника, який обіймає зазначену посаду.
Наталья К
24 листопада, 2015 - 14:14
1.Яка повинна бути дата Наказу про внесення змін до штатного розпису, якщо відпустка декретниці закінчується 1.12.15 (до чи після цієї дати)? 2. Яка повинна бути дата Наказу про звільнення? (Ці питання повязані з тим, щоб не порушити трудове законодавство а також права декретниці).
Наталья К
24 листопада, 2015 - 14:15
1.Яка повинна бути дата Наказу про внесення змін до штатного розпису, якщо відпустка декретниці закінчується 1.12.15 (до чи після цієї дати)? 2. Яка повинна бути дата Наказу про звільнення? (Ці питання повязані з тим, щоб не порушити трудове законодавство а також права декретниці).
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
24 листопада, 2015 - 14:33
1. Не пізніше ніж за два місяці до скорочення посади. 2. Не пізніше дня звільнення - 02.12.2015.
Наталья К
24 листопада, 2015 - 14:49
Дуже дякую. А чи потрібно виплачувати компенсацію?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
24 листопада, 2015 - 15:06
У разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - інваліда з дитинства підгрупи А I групи. До стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку не зараховується час перебування працівника у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. При звільненні у зв’язку з скороченням  працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку.
Пилипчук Юлія
Julia
2 грудня, 2015 - 18:51
Доброго вечора, допоможіть, будь ласка, розібратися з такою ситуацією.. працівник А основний, знаходиться у декретній відпустці, на її місце взяли працівника В ( у заяві написано на період відсутності основного працівника) , яка теж пішла у декретну відпустку, на її місце взяли працівника С (у заяві написано на період відсутності основного працівника). Питання: Чи має право перервати декретну відпустку працівник В і вийти на роботу?  Що тоді робити з працівником С, які її права???
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
3 грудня, 2015 - 10:54
Чи має право перервати декретну відпустку працівник В і вийти на роботу? Безумовно. Що тоді робити з працівником С, які її права??? Фактично працівницю С  прийнято за строковим трудовим договором на час перебування у відпустках для догляду за дитиною перших двох (А і В) до  виходу їх на роботу (оскільки кожна з них має право вийти на роботу в будь-який час). У зв’язку з виходом   на роботу працівниці В закінчується строковий трудовий договір працівниці С. Відповідно до ст. 184 КЗпП цю жінку, оскільки вона має дитину віком до трьох років, необхідно обов’язково працевлаштовувати у випадку її звільнення після закінчення строкового трудового договору.
shevschool_65531
10 грудня, 2015 - 11:03
Основний працівник на 01.09.2015 перебуває у відпустці у звязку з вагітністю та пологами .На його місце ,на час відсутності основного працівника, приймають вчителя. Відпустка у зв"язку з вагітнісю та пологами закінчується 28.12.2015 року, а за нею працівник пише заяву про надання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку. Прийнятому вчителеві за період з 01.09.2015 по 28.12.2015 року здійснюють оплату як по заміні. Щодо основного працівника - 29.12.2015 року видаємо наказ про відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку. Який наказ треба писати по відношенню до вчителя, який прийнятий з 01.09.2015 року на час відсутності основного працівника?Дякую за кваліфіковану пораду.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
10 грудня, 2015 - 11:52
Інший працівник прийнятий на роботу за строковим трудовим договором на період перебування основного працівника у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами. Після оформлення основним працівником відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, видати наказ про продовження іншому працівникові з 29.12.2015 строкового договору на період перебування основного працівника у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку до фактичного виходу на роботу.
milynja_65534
Зображення користувача milynja_65534.
10 грудня, 2015 - 11:54
Підкажіть , будь ласка, як бути в таких ситуаціях: 1) працівниця А (Іваненко А.А) пішла у відпустку по вагітності та пологах. На це місце прийшла працівниця Б. Чи маю я право зробити такий запис в трудовій: "Прийнята на посаду інспектора..." без запису " на період відпустки по вагітності та пологах Іваненко А.А. " або " на період відсутності основного працівника"?? Адже згідно п 2.14 Інструкції про порядок ведення ТК немає вимог, щоб записувати тимчасовість роботи через декретні відпустки. Тоді у разі звільнення буде запис: звільнена згідно п.2 ст. 36 КЗпП -- це і буде поясненням до строковості роботи?? 2) Працівниця Б прийнята на посаду за основним місцем інспектора, а також прийнята на посаду медсестри 0,5 ст за суміщенням( на це суміщення є окремі заява і наказ). Ця працівниця бажає зробити запис і про суміщення. Чи можу я зробити запис в трудовій про суміщення в такому вигляді: Прийнята на посаду сестри медичної за суміщенням? Буду дуже вдячна за допомогу!

Сторінки