...
Реєструйся

“Отримати” інвалідність можна швидше і без особистої присутності


Кабмін вніс зміни до своєї постанови від 3 грудня 2009 року № 1317, спростивши процедуру проходження медико-соціальної експертизи.

Нагадаємо, що в зазначеній постанові визначена процедура проведення медико-соціальної експертизи хворим, що досягли повноліття, потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, інвалідам з метою виявлення ступеня обмеження життєдіяльності, причин, часу настання, групи інвалідності, а також компенсаторно-адаптаційних можливостей людини, реалізація яких сприяє медичній, психолого-педагогічної, професійної, трудової, фізкультурно-спортивної, фізичної, соціальної та психологічної реабілітації.

Змінами ж, зокрема, передбачено:

– встановлення інвалідності — у визначених МОЗ випадках — без безпосередньої участі громадянина на підставі медичних документів;

– скорочення терміну прийняття рішень по інвалідності при особистому огляді — з семи до п’яти робочих днів, а при заочному огляді — до трьох робочих днів.

Також надано право уповноваженим представникам осіб, які проходять медико-соціальну експертизу, брати участь у засіданні комісії.

Крім того, прийнятою постановою передбачається включення до складу МСЕК представників фондів соціального страхування з медичною освітою та надання їм права вимагати при прийнятті рішень комісії направляти хворого на додаткове медичне обстеження. Це обумовлено тим, що саме на ці фонди покладено обов’язок подальшого фінансового забезпечення осіб у разі визнання їх інвалідами.