3 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
r-lena_68861
С ув.Елена
1 серпня, 2019 - 09:53
Доброго дня. Підкажіть будь-ласка, при прийнятті на роботу працівника, ми інформуємо кожного працівника про умови праці під розписку в заяві про прийняття на роботу. Питання: чи достатньо такого методу ознайомлення або ще й також додатково завести журнал, де працівники мають проставляти підпис про ознайомлення з умовами праці? Дякую. З повагою, Рибальченко Олена
Вікторія Ліпчанська
Зображення користувача Вікторія Ліпчанська.
Президент Всеукраїнської асоціації кадровиків. Посада: Шеф-редактор кадрового напряму ВД "МЕДІА-ПРО"
8 серпня, 2019 - 12:54
Відповідно до статті 29 КЗпП України до початку роботи за укладеним трудовим договором власник або уповноважений ним орган зобов'язаний: 1) роз'яснити працівникові його права і обов'язки та проінформувати під розписку про умови праці, наявність на робочому місці, де він буде працювати, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров'я, його права на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства і колективного договору. 2) ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором; 3) визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами; 4) проінструктувати працівника з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони. При цьому форма такого ознайомлення у законодавстві не визначена.
r-lena_68861
С ув.Елена
8 серпня, 2019 - 15:42
Дякую!