...
Реєструйся

Після прийняття Податкового кодексу підприємці можуть відмовитися платити податки


У разі прийняття найближчим часом Податкового кодексу підприємці можуть на законних підставах відмовитися платити нові податки.


Таку думку «proUA» висловив Олександр Данилюк, керівник Всеукраїнського центру сприяння підприємницькій діяльності.

За його словами, чинне фіскальне законодавство України передбачає, що будь-які зміни щодо розміру ставок податків, порядку їх сплати тощо повинні вноситися в законодавство мінімум за півроку до нового бюджетного року. Зокрема, така норма міститься в Законі «Про систему оподаткування».
«До речі, аналогічна норма міститься і в урядовому варіанті Податкового кодексу. І це логічно. Адже підприємці повинні мати час для бізнес-планування. А якщо ми візьмемо 212 статтю Кримінального кодексу, то виходить, що всі нові податки, які вступлять в дію з 1 січня 2011 року, будуть незаконними. Тому, що вони порушують один з основних принципів податкового законодавства і порушують принцип регуляторної політики.

Як відомо, у нас ніхто не може нести відповідальності за виконання незаконних наказів. У такому разі стаття 212 Кримінального кодексу (передбачає кримінальну відповідальність за ухилення від сплати податків) не поширюється на нововведення Податкового кодексу. Таким чином, виходить, що одним із способів ненасильницької боротьби є відмова від сплати нових податків. Якщо підприємці відмовляться платити незаконно збільшені податків і зборів, то фактично, вони не будуть нести за це жодної кримінальної відповідальності», – вважає Данилюк.

Джерело: ru.proua.com