...
Реєструйся

Пенсійний фонд розробив порядок проведення ним перевірок сплати єдиного внеску


Пенсійний фонд України розробив проект Порядку проведення ним та його територіальними органами планових та позапланових перевірок платників єдиного соціального внеску, опублікований для обговорення на офіційному сайті ПФУ.


Перевірки проводяться за місцем перебування платника або в органах ПФУ.

Згідно з проектом, планові перевірки можуть відбутися лише відповідно до квартального плану. Періодичність перевірок визначається з урахуванням ступеня ризику від здійснення господарської діяльності. Навіть для найбільш ризикових суб’єктів частота не повинна перевищувати 1 разу на рік.

Про планові перевірки письмово попереджують за 10 днів до її проведення. Термін проведення не повинен перевищувати 15 робочих днів, для малого підприємництва – 5.

Позапланові перевірки проводяться без попередження за бажання самого платника, а також у випадках: виявлення у звітності платника недостовірної інформації, звернень фіз- і юросіб з повідомленнями про порушення платником закону про сплату єдиного внеску, неподання в термін платником звітності без поважних причин і без письмових пояснень про причини.

Термін позапланових перевірок – 10 робочих днів, для малого підприємництва – 2.

Для будь-яких перевірок продовження строків не допускається.

Джерело: ligazakon.ua