...
Реєструйся

Пенсійний фонд: сплати єдиний внесок — отримай кошти на зарплату


Пенсійний фонд Укрїни в листі від 08.04.2011 № 7154/03-20 роз’яснив порядок прийняття банками розрахункових документів на виплату зарплати. Як випливає з цього роз’яснення, отримати у банках кошти на виплату заробітної плати можна лише за умови сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ).

Згідно з ч. 8 ст. 9 Закону “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” роботодавці при кожній виплаті заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої нараховується ЄСВ, одночасно з її видачею зобов’язані сплачувати нарахований на неї ЄСВ. А згідно з ч. 2 ст. 24 цього Закону банки приймають платіжні доручення та інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати зарплати та здійснюють їх видачу (перерахування) лише за умови одночасного подання платником розрахункових документів про перерахування коштів для сплати відповідних сум ЄСВ або документів, що підтверджують фактичну сплату таких сум. Порядок прийняття банками таких документів врегульовано постановою ПФУ від 27.09.2010 № 21-3.

Таким чином, підприємствам не варто розраховувати на можливість сплати ОСВ до 20 числа наступного місяця, незважаючи на те, що саме такий граничний термін його сплати встановлено ч. 8 ст. 9 Закону “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”. Реальний термін сплати ОСВ обмежується термінами виплати зарплати. А вона (зарплата) згідно зі ст. 24 Закону “Про оплату праці” повинна бути виплачена не пізніше 7 числа місяця, наступного за календарним.

Джерело: news.ligazakon.ua