У неділю українці переведуть стрілки назад, а навесні нардепи прийматимуть рішення, на якому часі залишиться наша країна, пише Українська газета. У ніч з суботи на неділю, 28 жовтня, Україна переходить на зимовий час, тобто в день виборів стрілки годинника необхідно буде перевести на годину назад.
Таким чином, вранці світатиме раніше, але й темніти ввечері — теж раніше. Відзначимо, що минулого року депутати кілька разів пропонували ухвалити закон, яким припинялося б переведення годинників восени та навесні, Верховна Рада навіть ухвалила відповідну постанову, за якою країна повинна була залишитися на літньому часі, але потім вона була скасована.
Зараз питання про те, на якому часі залишиться Україна, є відкритим: “На даний момент є тільки постанова Кабміну про те, що ми переходимо на зимовий час. Остаточне рішення про те, чи будемо ми і далі переводити стрілки годинника два рази на рік, Верховна Рада, вже в оновленому складі, швидше за все, прийме навесні “, — розповів народний депутат України Олег Надоша, який був одним з ініціатором скасування переведення стрілок. На думку нардепа, краще для України буде назовсім залишитися в літньому часі: “Він більше підходить під наш клімат, тому що саме при літньому часі більша кількість сонячного світла припадає на робочий день. Дуже сподіваюся, що навесні Рада ухвалить рішення залишитися в літньому часі” , — зазначив Надоша.
У свою чергу лікарі заявляють, що переведення годинників двічі на рік негативно впливає на організм людини: “Такі зміни у графіку збивають біологічні ритми. Коли годинник переводять, у людей починаються запаморочення, депресії, спостерігається сплеск загострень гіпертонії, остеохондрозу, артриту. Звичайно, все залежить від фізичного стану людини, але і абсолютно здорові люди в перший тиждень після переведення стрілок скаржаться на дратівливість, порушення сну, підвищену стомлюваність. Найважче доводиться тим, у кого є проблеми з серцево-судинною системою”, — говорить лікар-терапевт вищої категорії Вікторія Шуваєва.
За її словами, щоб перенести переведення стрілок легше, потрібно вставати у той самий час, що і до переведення годинників, а лягати спати на годину раніше. Крім того, лікарі радять не перевтомлюватися, не пити алкоголь і не їсти жирної їжі, а також більше часу проводити на свіжому повітрі.