...
Реєструйся

ПФУ: Про обов’язок подання звітності підприємцем


ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 14.07.2010 р. N 12228/09-10

Про обов’язок подання звітності підприємцем

Пенсійний фонд України, в межах своєї компетенції, <…> повідомляє наступне.

Згідно із ч. 1 ст. 5 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон) цей Закон регулює відносини, що виникають між суб’єктами системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.

Виключно цим Законом визначаються: принципи та структура системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування; платники страхових внесків, їх права та обов’язки; порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками; організація та порядок здійснення управління в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 17 Закону страхувальник зобов’язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.

Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованих внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування органам Пенсійного фонду України, затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 05.11.2009 р. N 26-1 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 24.11.2009 р. N 1136/17152 (далі – Порядок).

Згідно з пунктом 2.1 розділу II зазначеного Порядку фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування, самі за себе і членів сім’ї, які беруть участь у провадженні підприємницької діяльності формують та подають до органів Пенсійного фонду звіт один раз на рік до 1 квітня року, наступного за звітним періодом. Базовим звітним періодом для них є календарний рік.

Порядок здійснення представництва, у тому числі за довіреністю, регулюється Цивільним кодексом України.

Згідно зі статтею 1 Цивільного кодексу України до майнових відносин, заснованих на адміністративному або іншому владному підпорядкуванні однієї сторони другій стороні, а також до податкових, бюджетних відносин цивільне законодавство не застосовується.

Таким чином, обов’язки подання звітності не можуть бути перекладені на іншу особу в порядку, визначеному Цивільним кодексом України.

 

Заступник Голови правління 

Є. Максимчук 

Матеріали до теми


Комітет з питань організації державної влади рекомендує Раді прийняти за основу законопроєкт щодо забезпечення гідних умов оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування
Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розглянув проєкт Закону про внесення змін до Закону ...
Кабмін готує електронне бронювання від мобілізації через «Дію»
Кабінет Міністрів повернувся до ідеї електронного бронювання військовозобов’язаних через «Дію», яка обговорювалася восени минулого року. Головна відмінність такого підходу – ...