...
Реєструйся

Податкові пільги для роботодавців допоможуть молоді знайти гарну роботу


Податкові пільги при створенні високооплачуваних робочих місць допоможуть молодим фахівцям влаштуватися на хорошу роботу. “Якщо ми говоримо про цифру 3441 грн. за перше робоче місце, то для України це однозначно крок вперед. Головне, щоб був реально працюючий механізм компенсації роботодавцю цих 50% єдиного соціального внеску. Якщо порівнювати з середньою зарплатою по Україні, то це хороший старт для спеціаліста на першому робочому місці”, – розповіла HR-директор порталу rabota.ua Наталія Бровченко.

На жаль, додала експерт, зараз склалася така ситуація в регіонах, коли вже більш досвідчені фахівці отримують таку зарплату. “Тому, якщо роботодавець зможе забезпечити перше робоче місце з зарплатою майже в 3500 грн., то, на мій погляд, це хороший крок. Плюс, роботодавці не з такою пересторогою братимуть до себе на роботу молодих спеціалістів. Ми зможемо побачити позитивну тенденцію, коли більший відсоток молоді почне легше влаштовуватися на хорошу роботу “, – зазначила вона.

За підрахунками чиновників, нововведення дасть можливість створити не менше 70 тис. нових, добре оплачуваних, робочих місць з офіційним оформленням та хорошими умовами праці. “Так, це факт. І надходження до бюджету збільшаться в рази, тому що роботодавець, особливо в регіонах, зацікавлений в такому нововведенні“, – підкреслила HR-директор.

Наталія Бровченко сумнівається, що завдяки даній ініціативі роботодавцям стане дешевше інвестувати у створення нових робочих місць, тому що вартість робочого місця – це не тільки заробітна плата.

Сюди включається і оренда офісу, обладнання, програмне забезпечення. Це і інвестиції в навчання співробітника своїми силами. На жаль, сучасна освіта дає випускникові тільки теоретичну базу. І це, як правило, книжкова теорія. В процесі навчання розбирається дуже мало кейсових моментів. Отже, щоб молодий спеціаліст успішно приступив до роботи, його потрібно навчити. А навчають у нас, як правило, керівники. Їх же час коштує набагато дорожче, ніж 3500 грн. При цьому керівник відволікається від основної роботи, від того, що безпосередньо приносить гроші компанії. Інвестиції в молодь – це добре, але треба розуміти, що це і не дешево “, – підкреслила вона.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України затвердив порядок компенсації 50% єдиного соціального внеску роботодавцям, які створюють нові робочі місця з зарплатою, що в три рази перевищує мінімальну. На період з 1 січня по 30 листопада поточного року мінімальна зарплата встановлена в розмірі 1147 грн. Таким чином, на компенсацію з бюджету половини сплаченого ЄСВ зможуть розраховувати роботодавці, які на новому робочому місці запропонують співробітникові не менше 3441 грн. Згідно з даними Державної служби статистики, зараз середня зарплата в Україні становить 3000 грн. У 2014 році на компенсацію роботодавцям за нові робочі місця з високими зарплатами передбачається спрямувати понад 1 млрд грн. За підрахунками чиновників, це дасть можливість створити не менше 70 тисяч нових високооплачуваних робочих місць. А надходження до бюджету збільшаться на 3 млрд грн.

Ірина Малик

Джерело: UBR.

Матеріали до теми


Бронювання працівників: роз’яснення юриста
Попри те що захист держави — це конституційний обов’язок громадян України, законодавець передбачив для певної категорії громадян можливість не виконувати ...
Про підвищення розміру мінімальної заробітної плати
Мінімальна заробітна плата – це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці. Мінімальна заробітна ...