Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
4 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
galichov69_77069
5 червня, 2018 - 11:27
Добрий день! Працівник хоче взяти основну відпустку в розмірі 14 днів не за графіком відпусток, а потім ще 7 та 3 дня основної відпустки частинами.Які при цьому потрібно взяти від працівника заяви для оформлення ціх частин відпусток? Дякую.
inna.o
7 червня, 2018 - 14:00
Доброго дня! Працівник пише заяву про надання частини щорічної основної відпустки, погоджує і керівник ставить резолюцію , що дозволяє, відділ кадрів видає наказ, а бухгалтерія нараховує і виплачує відпускні.  
Георгій
Зображення користувача Георгій.
Трудова книжка людині на все життя - так зробимо записи на її сторінках правильні!!!
18 жовтня, 2018 - 15:35
Закон України «Про відпустки» ст. 12 Невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка. На виконання вимог вищенаведеного є запитання: - працівник прийнятий на роботу з 01.04.2012 року. Щорічно надавались відпустки і на його прохання було поділено на частини, одна з котрих була не менше 14 календарних днів, але за періоди з 01.04.2015 р. по 01.04.2016 р. невикористано 10 календарних днів; з 01.04.2016 р. по 01.04.2017 р. невикористано 8 календарних днів; з 01.04.2017 р. по 01.04.2018 р. невикористано 10 календарних днів. 1. Чи втрачається право на використання частин відпустки за періоди 2015-16 р. та 2016-17 р. на теперішній час? 2. Чи є відповідальність за порушення вимог ст. 12 Закону у випадку невикористання частини відпустки і хто за це понесе покарання. При цьому, керівник установи не заперечував в наданні відпустки, працівник сам мотивував, що йому в тому робочому періоді більше днів відпустки не потрібне, нехай залишиться на потім. 3. Прохання надати консультацію.
discordia1814_77749
ERIDA
26 жовтня, 2018 - 14:04
1. Право на використання відпусток не втрачається, 2. Відповідальності з ч.1 ст 172 КК України не буде, якщо у Вас є заяви від працівника про перенесення частини відпустки 3. Рекомендую віддавати відпустки за періоди підряд, як ви будете підраховувати, коли працівник буде працювати років 20? А так і відпустки будуть використовуватись