...
Реєструйся

Популярні й затребувані спеціальності-2010


Абітурієнти продовжують заповнювати ряди юристів, економістів та фахівців-міжнародників. Такі результати вступної кампанії – 2010, кажуть у Міносвіти. І це незважаючи на те, що суспільство має потребу у фахівцях інших сфер – не менш прибуткових.
Традиційно популярні спеціальності економістів, юристів і міжнародників незабаром можуть замінити інші професії. Фахівці відзначають зростання конкурсу програмістів, будівельників, машинобудівників, нафтогазових фахівців. Удвічі зріс попит навіть на мистецтвознавців.

“Ці технічні спеціальності – необхідні Україні, але попиту з боку абітурієнтів поки на них немає. Тобто на це має відреагувати в першу чергу ринок праці: збільшити зарплату, поліпшити умови, в тому числі і фінансові, для того щоб абітурієнти розуміли, що, закінчуючи інженерію, вони знайдуть гарну роботу з гарною зарплатою “.

А наразі рівень зарплат такий. Популярна серед абітурієнтів професія юриста пропонує в Києві спеціалісту середньої руки 7-9 тисяч гривень на місяць. А ось розробники програмного забезпечення, дефіцит яких наявний на ринку праці, можуть розраховувати на 1,5-2 тисячі доларів зі старту. І це при тому, що вартість навчання на технічну спеціальність набагато менша, ніж на юридичну.

“Що стосується офіційних цін на контракт, то вони варіювалися від 4,5 до 20 тисяч гривень на денну форму навчання …”, – говорить керівник програм КВУ Наталія Лінник.

На виклики ринку праці обіцяє реагувати Міносвіти. Кожен рік, як обіцяють, зростатиме держзамовлення на інженерні, природничіі і математичні спеціальності. Як наслідок, зменшать держзамовлення на економістів і юристів, спеціальності, на які направлять до профільних ВНЗ.

Джерело: ubr.ua