...
Реєструйся

Уряд та МВФ погодили непопулярне оздоровлення


Міжнародний валютний фонд учора оприлюднив текст меморандуму, підписаного з українською стороною.

Документ містить всі зобов’язання України для отримання кредиту на суму 10 млрд. – 15,15 млрд. доларів, пише видання “Комерсант-Україна”.

Для отримання першого траншу уряду вже довелося скоротити дефіцит держбюджету до 5,5% ВВП, а також з 1 серпня підвищити тарифи на газ для населення і підприємств на 50%.

Крім першого кредиту, в 2010 році МВФ планує виділити Україні SDR 1 млрд., а в 2011-2012 роках кошти виділятимуться чотирма траншами на рік.

З меморандуму випливає, що країна погодилася знизити в 2011 і 2012 роках бюджетний дефіцит до рівня 3,5% і 2,5% відповідно.

При цьому вже в 2010 році влада зобов’язалася вирішити всі проблеми з заборгованістю з ПДВ.

Слід зазначити, що до тексту документа включена норма, згідно якої у разі збереження заборгованості з ПДВ або соціальних видатків допустимий обсяг бюджетного дефіциту буде знижено відповідно до обсягу боргу.

Крім ухвалення держбюджету на 2011 рік з певним дефіцитом, для отримання другого траншу МВФ Кабміну до кінця вересня необхідно розробити законопроект, спрямований на реформу пенсійного сектора.

Протягом десяти років пенсійний вік для жінок буде збільшений з 55 до 60 років шляхом щорічного підвищення на шість місяців.

Крім того, уряд зобов’язався збільшити з 5 до 15 років мінімальний термін страхування, на 10 років – кваліфікаційний період для отримання повної пенсії, що має стимулювати працюючих довше зберігати працездатність.

Натомість до кінця 2010 року буде змінена схема нарахування пенсій: за кожний перепрацьований рік пенсія підвищуватиметься на 1%.

Відповідний законопроект має бути прийнятий до кінця 2010 року, що дозволить вже в 2011 році поліпшити збалансованість Пенсійного фонду на 8,2 млрд. гривень.

Ще одним непопулярним заходом повинно стати зниження ліміту річного обороту для підприємців, що платять єдиний податок, із 500 тис. гривень до 300 тис. гривень.

Наступна непопулярна міра запланована на 2011 рік: з 1 квітня тарифи на газ для населення і підприємств будуть знову підвищені на 50%.

При цьому в меморандумі відзначається, що згодом підвищення будуть проводитися кожні шість місяців аж до доведення тарифів до рівня собівартості.

epravda.com.ua