Передплати журнал

Порядок сплати єдиного внеску фізичними особами – підприємцями, які протягом року перейшли зі спрощеної системи оподаткування на загальну


МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Порядок сплати єдиного внеску фізичними особами – підприємцями, які протягом року перейшли зі спрощеної системи оподаткування на загальну

від 25 листопада 2013 року

Платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є, зокрема, фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування (згідно п. 4 частини 1 ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року N 2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, зі змінами та доповненнями).

Фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (абз. третій частини 8 ст. 9 Закону України від 8 липня 2010 року N 2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, зі змінами та доповненнями).

Проте платники можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. При цьому суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Фізичні особи – підприємці, які обрали загальну систему оподаткування, сплачують за себе єдиний внесок протягом року до:

• 15 березня;

• 15 травня;

• 15 серпня;

• 15 листопада

у вигляді авансових платежів в розмірі 25 відсотків річної суми єдиного внеску, обчисленої від суми, визначеної податковими органами для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності. При цьому суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний рік до 10 лютого наступного року на підставі даних річної податкової декларації, та не можуть бути меншими за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Отже, фізичні особи – підприємці, які перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну, подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому відбувся перехід на загальну систему оподаткування (згідно пп. 177.5.2 п. 177.5 ст. 177 розділу IV ПКУ від 2 грудня 2010 року N 2755-VI, зі змінами та доповненнями).

Враховуючи вищевикладене, фізичні особи – підприємці, які перейшли протягом поточного звітного року зі спрощеної системи оподаткування на загальну, нараховують та сплачують суми єдиного внеску у вигляді авансових платежів на підставі квартальної декларації, яка подається ними після закінчення кварталу, в якому відбувся перехід.

Порядок нарахування та сплати платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України 09 вересня 2013 року N 455 “Про затвердження Інструкції про Порядок нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 19 вересня 2013 року за N 1622/24154.

____________

Матеріали до теми