Працівникам апарату суду підвищать зарплату?


Даний проект про внесення змін до ст. 149 Закону про судоустрій розроблений Державною судовою адміністрацією та направлений у Кабмін як такий, що має соціальну спрямованість.

З метою врегулювання проблемних питань, пов'язаних з виплатою заробітної плати працівникам апаратів судів, XI з'їздом суддів України було вирішено звернутися до Кабінету Міністрів з проханням про внесення на розгляд ВР законопроекту щодо фінансування судової влади, схваленого Радою суддів України.

Зокрема, згаданим законопроектом пропонується встановити розміри посадових окладів керівників і працівників апарату суду у відсотковому відношенні до посадового окладу судді відповідного суду (не менше 50% і не менше 30% посадового окладу судді відповідно).

Нагадаємо, що 25 лютого 2013 р. за результатами обробки згаданого законопроекту Мін'юст повідомив ДСА, що запропоновані зміни до Закону неприйнятні. Так, у листі зазначається, що у разі схвалення проекту, розмір посадового окладу працівника нижчої категорії апарату місцевого суду буде перевищувати навіть розмір посадового окладу директора департаменту міністерства, що є неприйнятним. Крім того, реалізація законопроекту потребуватиме значних витрат з держбюджету, а ДСА не надала відповідного фінансово-економічного обгрунтування щодо скорочення видатків бюджету, або додаткових надходжень до бюджету.

Джерело: Судова влада.