...
Реєструйся

Порядок проходження медоглядів для водіїв


Затверджено нове Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, що набуде чинності з дня офіційного опублікування.

Спільним наказом від 31.01.2013 р. № 65/80 МОЗ і МВС затвердили Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів.

Медогляди кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів підрозділяються на:

– попередні;

– пріодичні;

– щозмінні передрейсові і післярейсові огляди;

– позачергові огляди.

Встановлено, що періодичному медогляду підлягають водії транспортних засобів для підтвердження права на керування транспортним засобом:

– У віці до 55 років (включно) – один раз на 10 років;

– У віці від 56 до 75 років (включно) – один раз на 3 роки;

– У віці від 76 років і старше – один раз на рік.

Водії, які виконують роботи з перевезення пасажирів і вантажів, підлягають періодичному медогляду 1 раз на рік.

До складу медкомісії входять:

– лікар-терапевт (голова комісії);

– лікар-невропатолог;

– лікар-отоларинголог;

– лікар-офтальмолог;

– лікар-хірург.

Перелік закладів охорони здоров’я, яким надається право створювати медкомісії та проводити попередній, періодичний та позачерговий медичні огляди, щорічно затверджується відповідно наказами МОЗ АРК, структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій за заявницьким принципом.

Попередній (періодичний) медогляд кандидатів у водії (водіїв) транспортних засобів проводиться медкомісією з метою вирішення питання про придатність особи до безпечного керування транспортним засобом, враховуючи Перелік захворювань і вад, при яких особа не може бути допущена до керування відповідними транспортними засобами.

Медогляд включає в себе:

– Загальне обстеження спеціалістами медкомісії;

– Лабораторне і функціональне обстеження (загальний аналіз крові та сечі, аналіз крові на цукор, ЕКГ, обстеження гостроти й полів зору, обстеження вестибулярного апарату, визначення групи крові та резус-фактора).

Попередній (періодичний) медогляд проводиться за рахунок замовника.

У разі незгоди кандидата у водії (водія) транспортного засобу з результатами попереднього (періодичного) медогляду він може оскаржити рішення медкомісії в структурному підрозділі з питань охорони здоров’я обласної, Київської та Севастопольської міської держадміністрації та/або в судовому порядку.

Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затверджене наказом МОЗ та МВС від 05.06.2000 р. № 124/345 втратила чинність відповідно до наказу від 15.02.2013 р. № 124/151.