Працівникам радіоактивних територій доплатять трохи більше 5 гривень


Мінсоцполітики видало роз’яснення (лист від 18.01.2012 р. N 50/20/112-12) щодо розміру компенсаційних виплат громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення.


Так, Міністерство нагадало, що статтею 39 Закону "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачено, що громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплата у розмірах, визначених відповідно до розмірів мінімальної заробітної плати (для зони посиленого радіоекологічного контролю — одна мінімальна заробітна плата).

Разом з тим пунктом 3 Прикінцевих положень Закону "Про Державний бюджет України на 2012 рік" встановлено, що в 2012 році норми і положення окремих статей Закону, зокрема статті 39, застосовуються в порядку і розмірах, встановлених Кабміном виходячи з наявних фінансових ресурсів.

Таким чином, доплата громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, здійснюється в розмірах, визначених постановою Кабміну від 26.07.1996 р. № 836 "Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", і становить для зони посиленого радіоекологічного контролю 5,20 гривень.