Реєструйся

Щодо розміру компенсаційних виплат громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення


МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 18.01.2012 р. N 50/20/112-12

Щодо розміру компенсаційних виплат громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення

(Витяг)

Департаментом соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, Міністерства соціальної політики України розглянуто <…> звернення щодо компенсаційних виплат, передбачених Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (далі – Закон), та повідомляється.

Статтею 39 Закону передбачено, що громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплата у розмірах, визначених відповідно до розмірів мінімальної заробітної плати (для зони посиленого радіоекологічного контролю – одна мінімальна заробітна плата).

Частиною другою статті 95 Конституції України визначено, що виключно державним бюджетом на відповідний рік визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків.

Діяльність Мінсоцполітики у частині забезпечення функцій головного розпорядника бюджетних коштів за програмами соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, регламентується Бюджетним кодексом України.

Відповідно до статті 87 цього Кодексу видатки на державні програми з ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, здійснюються у встановленому порядку за рахунок наявних надходжень до загального фонду державного бюджету в межах обсягів призначень, передбачених у державному бюджеті.

Виходячи з фінансових ресурсів державного бюджету, відповідно до законів України про Державний бюджет України на відповідний рік Кабінету Міністрів України надавалось право встановлювати розміри соціальних виплат громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати, в абсолютних сумах у межах асигнувань, передбачених за відповідними бюджетними програмами (стаття 73 Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, стаття 71 Закону України “Про Державний бюджет України на 2009 рік” та стаття 70 Закону України “Про Державний бюджет України на 2010 рік”).

Паспортами бюджетних програм у 2011 році, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, було затверджено видатки із розрахунку розміру виплат відповідно до постанов Кабінету Міністрів України.

Разом з тим пунктом 3 Прикінцевих положень Закону України “Про Державний бюджет України на 2012 рік” встановлено, що у 2012 році норми і положення окремих статей Закону, зокрема статті 39, застосовуються у порядку та розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України на 2012 рік.

Проведення доплат громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, передбачених статтею 39 Закону, здійснюється у розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.96 р. N 836 “Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, та становить для зони посиленого радіоекологічного контролю 5,20 гривень.

<…>

 

Заступник директора Департаменту –
начальник відділу

С. Кучеренко

Матеріали до теми


Перенесено щорічну разову виплату оборонцям України
Верховна Рада України 20 березня 2023 року прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо разової грошової ...
Прийнято Закон щодо вдосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та проходження військової служби
Верховна Рада України 21 березня прийняла у другому читанні і в цілому проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих ...