Президент доручив скоротити термін оформлення паспорта


Президентським планом дій передбачається до грудня 2013 року скоротити максимальний термін оформлення паспорта.

Віктор Янукович доручив до грудня 2013 року скоротити максимальний термін оформлення паспорта громадянина України до 10 робочих днів (вперше або в разі його обміну) і максимальний термін оформлення закордонного паспорта – до 20 робочих днів.

Такі доручення дані Прем'єр-міністру, Міністерству внутрішніх справ і Державній міграційній службі України – в плані дій на 2013 рік, затвердженому Указом Президента України від 12 березня 2013 № 128/2013.

Документом передбачається також встановлення можливості термінового оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон у строк до 7 робочих днів за умови сплати подвійного розміру державного мита (адміністративного збору) та незалежно від місця проживання особи.

Також уряд за сприяння Державіаслужби та Укрморречінспекціі має забезпечити оформлення та видачу паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм і можливістю внесення до нього основних і додаткових біометричних даних. Але нагадаємо, що за твердженнями ГМС, перший біометричний паспорт видадуть не раніше 2016 року.