За невиплату зарплат пропонують встановити пеню в розмірі 0,5% за день


За інформацією Держслужби статистики заборгованість із виплати зарплати в Україні на 1 лютого 2013 склала 1 млрд. 5 млн. 149 тис. грн.

Депутати П. Симоненко і П. Цибенко проектом № 2547 пропонують встановити пеню за невиплату або затримку виплати зарплати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати, у розмірі 0,5% від неотриманої суми заборгованості за кожен день затримки виплати.

Згідно ст.115-1 КЗпП, якою пропонується доповнити Кодекс, при виплаті зарплати з порушенням термінів роботодавець здійснює компенсацію втрати частини заробітної плати у зв'язку з порушенням термінів її виплати та сплачує пеню працівникам. Компенсація втрати частини зарплати у зв'язку з порушенням термінів її виплати провадиться роботодавцем відповідно до індексу зростання цін на споживчі товари і тарифи на послуги.

Крім того, у зв'язку із запропонованими змінами особа буде звільнятися від кримінальної відповідальності за ч.2 ст. 175 КК (невиплата зарплати, стипендії, пенсії тощо), тільки якщо здійснить виплату ще й пені.

Нагадаємо, раніше депутат-регіонал Антон Яценко запропонував ввести виплату недержавними підприємствами пені працівникам у розмірі 1% від простроченої суми зарплати за кожен день задержкі. А нардеп Віталій Немилостивий хоче ввести кримінальну відповідальність ще за невиплату зарплати, стипендії, пенсії, ін