...
Реєструйся

Приховування трудових договорів: кого перевірятимуть і як уникнути порушень?


Новий Закон про зайнятість з 1 січня 2013 привнесе в життя роботодавців низку вимог, невиконання яких тягне за собою різного роду перевірки.

Закон про зайнятість забороняє роботодавцю застосовувати працю громадян без належного оформлення трудових відносин, вчиняти дії, спрямовані на приховування трудових відносин. Особливу увагу потрібно звернути на останнє формулювання щодо приховування. У цьому випадку законодавець мав на увазі цивільно-правові договори, які роботодавці з тих чи інших причин люблять укладати з фізособами. Це найчастіше договори підряду на виконання робіт чи надання послуг. Нічого страшного, якщо на загальну чисельність працівників таких фізосіб, що працуюють за договорами, припадає небагато, але якщо наявна велика їх кількість, то з дуже ймовірно, що “в гості” прийде інспектор з праці.

До того ж, якщо співробітник за договором виконує однотипну роботу, з місяця в місяць отримує гроші, відносини між підприємством і фізособою мають нерозривний характер, то, швидше за все, при перевірці вони будуть кваліфіковані як приховування трудових відносин.

Чим ще небезпечно оформляти співробітників таким чином? Така форма роботи приховує кількість співробітників, і в разі виявлення прихованих трудових відносин буде донараховувати квота понад це. Щоб уникнути претензій з боку перевіряючих, радять постійно змінювати предмет договору, розраховувати в кожному документі на різний результат, а не оформляти виконання одних і тих самих обов’язків договором.

Спеціалісти наголошують, що часто на приховування трудових відносин перевіряють лікарів, а також слід бути обережним при оформленні подібним способом журналістів.