Про надання роз’яснення [щодо перерахунку нарахованого єдиного внеску]


МІЖРЕГІОНАЛЬНЕ ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС – ЦЕНТРАЛЬНИЙ ОФІС З ОБСЛУГОВУВАННЯ ВЕЛИКИХ ПЛАТНИКІВ

ЛИСТ

від 16.11.2015 р. №25434/10/28-10-06-11

Про надання роз’яснення

Міжрегіональним головним управлінням ДФС – Центральним офісом з обслуговування великих платників розглянуто лист від 29.10.2015 р. N 1261 щодо перерахунку нарахованого єдиного внеску, за результатами розгляду та в межах своїх повноважень повідомляємо наступне.

Відповідно до ст. 47 розділу III Закону України від 8 липня 2010 року N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування", зі змінами та доповненнями (далі – Закон N 2464), визначення класу професійного ризику виробництва за видами економічної діяльності здійснюється Фондом соціального страхування від нещасних випадків у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

У разі зміни виду економічної діяльності підприємства Фонд соціального страхування від нещасних випадків відповідно змінює належність цього підприємства до класу професійного ризику виробництва. Зміна класу професійного ризику здійснюється один раз на рік за результатами роботи страхувальника за минулий календарний рік. Новий клас професійного ризику встановлюється з початку поточного року.

Згідно з п. 9 розділу IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20 квітня 2015 року N 449, у разі зміни у встановленому законодавством порядку класу професійного ризику виробництва платник за період з дати встановлення нового класу професійного ризику та розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) самостійно здійснює перерахунок ЄВ.

Самостійно обчислену суму в результаті перерахунку (різниця між нарахованою сумою ЄВ за розміром, встановленим раніше, та нарахованою сумою єдиного внеску за встановленим розміром за зазначений період) платник відображає у звіті про нараховані суми ЄВ, який подається ним за звітний період.
Враховуючи вище викладене, у разі зміни класу професійного ризику виробництва в середині року платник здійснює перерахунок ЄВ за період з 1 січня поточного року до дати встановлення нового класу професійного ризику.

Матеріали до теми


Воєнний стан і загальну мобілізацію продовжено
22 травня 2022 року Верховна Рада ухвалила закони «Про затвердження Указу Президента України»: №2263-ІХ “Про продовження строку дії воєнного стану ...
Право на безоплатну вторинну правову допомогу: розширено коло осіб
Розширено коло осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. 3 травня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України ...