...
Реєструйся

Про нарахування страхових внесків до ПФ на вартість путівок


ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 08.07.2010 р. N 11760/03-30

ТОВ “ЛІГА ЗАКОН”
вул. Т. Шамрила, б. 23
м. Київ, 04112 

 

Пенсійний фонд України розглянув листа від 08.06.2010 року N 374 і повідомляє.

Відповідно до частини першої статті 19 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон) об’єктом для нарахування страхових внесків для роботодавців є суми фактичних витрат на оплату праці працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України “Про оплату праці”, виплата винагород фізичним, особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Застраховані особи сплачують страхові внески з сум доходу у вигляді заробітної плати, інших виплат та винагород, нарахованих (виплачених) платнику відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору, що включаються до складу загального оподатковуваного доходу.

Єдиним нормативним документом, який розроблено відповідно до Закону України “Про оплату праці”, що визначає складові фонду оплати, є Інструкція зі статистики заробітної плати, яка затверджена наказом Державного комітету статистики від 13 січня 2004 року N 5 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 27.01.2004 року за N 114/8713.

Відповідно до пункту 2.3.4 Інструкції зі статистики заробітної плати вартість путівок працівникам та членам їхніх сімей на лікування та відпочинок, екскурсії або суми компенсацій, видані замість путівок за рахунок коштів підприємства (крім випадків, указаних у п. 3.2), відносяться до фонду оплати праці у складі інших заохочувальних та компенсаційних виплат.

Таким чином, вищезазначені виплати є об’єктом для нарахування (33,2 %) та утримання (2 %) страхових внесків до Пенсійного фонду.

У разі, якщо страхувальник нараховує доходи, які є об’єктом для нарахування внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у формах, відмінних від грошової, то об’єкт оподаткування визначається з урахуванням норм, зазначених у пункті 3.4 статті 3 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб”.

 

Заступник
Голови правління 

 
В. М. Короневський 

 

 

* * *

ТОВ “ЛІГА ЗАКОН”

ЛИСТ

від 08.06.2010 р. N 374

Пенсійному фонду України
вул. Бастіонна, 9, Київ, 01601 

 

Компанія “ЛІГА ЗАКОН” просить надати роз’яснення з наступних питань:

Відповідно до ст. 145 Кодексу законів про працю України працівникам, які успішно й сумлінно виконують свої трудові обов’язки, надаються в першу чергу переваги та пільги в галузі соціально-культурного і житлово-побутового обслуговування (путівки до санаторіїв та будинків відпочинку, поліпшення житлових умов і т. ін.).

Відповідно до пп. 2.3.4 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 року N 5, вартість путівок, наданих працівникам та членам їхніх сімей на лікування та відпочинок, екскурсії або суми компенсацій, видані замість путівок за рахунок коштів підприємства, включаються до фонду додаткової заробітної плати.

Відповідно до п. 3.4 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” від 22.05.2003 р. N 889-IV при нарахуванні доходів у будь-яких негрошових формах об’єкт оподаткування визначається як вартість такого нарахування, визначена за звичайними цінами, помножена на коефіцієнт, який розраховується за відповідною формулою (далі – “натуральний” коефіцієнт).

Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 р. N 1058-IV страхові внески нараховуються на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України “Про оплату праці” від 24.03.95 р. N 108/95-ВР, виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Питання які виникають:

1. Чи підлягає обкладенню страховими внесками вартість путівок, наданих працівникам за рахунок коштів підприємства?

2. Якщо так, то яка саме вартість путівок підлягає обкладенню страховими внесками: з урахуванням “натурального” коефіцієнта чи ні?

Заздалегідь дякуємо за надане роз’яснення.

 

Керівник центру аналізу
та підготовки матеріалів
бухгалтерської тематики 

 
 
Н. Близнюк 

 

 

© Інформаційно-аналітичний центр «ЛІГА», 1991 – 2010
© ТОВ «ЛІГА ЗАКОН», 2007 – 2010

 

Матеріали до теми


Кабмін готує електронне бронювання від мобілізації через «Дію»
Кабінет Міністрів повернувся до ідеї електронного бронювання військовозобов’язаних через «Дію», яка обговорювалася восени минулого року. Головна відмінність такого підходу – ...
Комітет ВРУ з питань молоді і спорту рекомендує Раді прийняти за основу проєкт Закону № 11072
Проєктом Закону про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо розміру допомоги при народженні (усиновленні) ...