...
Реєструйся

Про підрахунок стажу для виплати надбавки за вислугу років


Фахівець з неповною вищою медичною освітою працював 15 років на посаді сестри медичної відділення анестезіології та інтенсивної терапії лікарні, потім перейшов на посаду сестри медичної стоматологічної поліклініки. Як підрахувати стаж роботи для нарахування надбавки за вислугу років, якщо згідно зі статтею 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення» працівникам реанімаційних відділень стаж зараховується у подвійному розмірі?

Справді, статтею 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року № 1788-XII передбачено, що робота в реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров’я зараховується до стажу роботи у подвійному розмірі. Такий порядок зарахування стажу застосовується для призначення пенсії працівникам відділень анестезіології та інтенсивної терапії.

Що стосується надбавки за вислугу років, то відповідно до Порядку виплати надбавки за вислугу років медичним та фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров’я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2009 року № 1418, розмір зазначеної надбавки залежить від стажу роботи в закладах охорони здоров’я, який ураховується в одинарному розмірі.

«Довідник кадровика»
Зоя ВАСИЛЬОВА,

експерт з трудового права