...
Реєструйся

Унесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань соціального захисту населення


МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 08.04.2013 р. N 487/7/99-9918-17

Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань соціального захисту населення

Міністерство доходів і зборів України інформує, що 20.03.2013 за N 169 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань соціального захисту населення” (далі – Постанова), яка набрала чинності 27.03.2013 з дня офіційного опублікування в “Урядовому кур’єрі”.

Постановою внесені зміни до наступних нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України: Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 N 637 (із змінами); Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 N 1266 (із змінами); Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 N 558.

Постанова має на меті поліпшення рівня обслуговування громадян та зменшення кількості документів, що вимагаються органами державної влади для оформлення пенсій, соціальних виплат.

Зокрема, скасовується необхідність отримання громадянами в податкових органах довідок про те, що особа не перебуває на обліку як фізична особа – підприємець, та про відсутність даних про доходи цієї особи. Такі довідки зараз потрібні для призначення (перерахування) пенсій та отримання соціальних виплат. Тобто внесення означених змін дозволить зменшити кількість звернень громадян до органів державної податкової служби за отриманням довідок, а також документів, що вимагаються органами державної влади для оформлення пенсій, соціальних виплат.

Натомість змінами до постанов Кабінету Міністрів України розширюється інформаційний обмін між державними органами та передбачається використовувати: відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців – для підтвердження наявності (відсутності) державної реєстрації фізичної особи – підприємця; відомості державного реєстру фізичних осіб – платників податків – для підтвердження відсутності даних про доходи особи.

Прошу довести зазначене до органів державної податкової служби та забезпечити дотримання названих нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, що внесені Постановою.

Заступник Міністра

А. П. Ігнатов

 

Матеріали до теми


Держслужбовці та поліцейські мають володіти англійською: прийнято відповідний проєкт закону № 9432
Верховна Рада України у другому читанні ухвалила законопроєкт № 9432 щодо застосування англійської мови в Україні. Цей крок наближає Україну до членства ...
Більше часу для наукової діяльності: ухвалено закон про зменшення навчального навантаження на викладачів
В кінці минулого тижня Верховна Рада України ухвалила закон про підтримку наукової роботи в закладах вищої освіти. Ініціативні та інноваційні ...
Законопроєкт щодо вдосконалення порядку співвідношення між рангами державних службовців, посадових осіб та військовими званнями взято за основу
За результатами розгляду на пленарному засіданні 5 червня Верховна Рада прийняла за основу проєкт Закону про внесення змін до Закону ...