...
Реєструйся

28 квітня – Всесвітній день охорони праці


28 квітня відзначали Всесвітній день охорони праці. Оголошений він був Міжнародною організацією охорони праці з метою привернення уваги світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення і просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці.

Указом Президента Україні день об’єднання людей навколо проблеми збереження життя і здоров’я працівників офіційно визнаний і в Україні з 2006 року.

З історії. Ідея заснування Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, який вперше був проведений американськими та канадськими працівниками в 1989 році в пам’ять про співробітників, котрі загинули чи постраждалих на роботі.
У більше ніж в ста країнах світу в цей день проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці.

За оцінками Міжнародної організацієї охорони праці:

Кожні день у світі в середньому близько 5000 чоловік вмирають в результаті нещасних випадків і захворюваності на виробництві, в сумі досягаючи за рік від 2 до 2,3 мільйона випадків виробничо обумовленої смертності. З цього числа близько 350 000 випадків складають нещасні випадки зі смертельним результатом і близько 1,7-2 мільйонів смертей, викликаних пов’язаними з роботою захворюваннями.

Крім того, щорічно працівники страждають приблизно від 270 мільйонів нещасних випадків на виробництві, які ведуть до відсутності на робочому місці протягом більше 3 днів, і від близько 160 мільйонів випадків хвороб без смертельного результату.