Передплати журнал

Про внесення змін до кваліфікаційної характеристики професії «Охоронник»


МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 25 вересня 2013 року N 621

Про внесення змін до кваліфікаційної характеристики професії «Охоронник»

Відповідно до підпункту 21 пункту 4 Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 N 389 (зі змінами), та у зв’язку із приведенням кваліфікаційної характеристики професії “Охоронник” до вимог Закону України “Про охоронну діяльність” наказую:

Затвердити зміни до кваліфікаційної характеристики професії “Охоронник”, яка міститься у Випуску 1 “Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності” (розділ 2 “Професії робітників”) Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Мінпраці від 29.12.2004 N 336, що додаються.

Заступник Міністра

Л. Дроздова

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства соціальної політики України
25.09.2013 N 621


Зміни
до кваліфікаційної характеристики професії «Охоронник»

Розділ “Кваліфікаційні вимоги” кваліфікаційної характеристики професії “Охоронник” викласти у такій редакції:

“1-й розряд

Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи. Або стаж роботи за професією (службовою діяльністю), пов’язаною із захистом громадського порядку, боротьбою зі злочинністю, охороною об’єктів та майна, – не менше 1 року.

Охорона об’єктів з низьким ступенем ризику*.

2-й розряд

Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією охоронника 1 розряду – не менше 1 року. Або стаж роботи за професією (службовою діяльністю), пов’язаною із захистом громадського порядку, боротьбою зі злочинністю, охороною об’єктів та майна, – не менше 2 років.

Охорона об’єктів із середнім ступенем ризику*.

3-й розряд**

Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією охоронника 2 розряду – не менше 1 року. Або стаж роботи за професією (службовою діяльністю), пов’язаною із захистом громадського порядку, боротьбою зі злочинністю, охороною об’єктів та майна, – не менше 3 років.

Охорона об’єктів з високим ступенем ризику*.

4-й розряд**

Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією охоронника 3 розряду – не менше 1 року. Або стаж роботи за професією (службовою діяльністю), пов’язаною із захистом громадського порядку, боротьбою зі злочинністю, охороною об’єктів та майна, – не менше 4 років.

Примітка.
____________

* Класифікація об’єктів за низьким, середнім і високим ступенем ризику визначається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.07.2010 N 565 “Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження охоронної діяльності і визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю)”.

** У випадках, передбачених законодавством, має право на використання пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, або вогнепальної зброї.”

Директор Департаменту
заробітної плати та умов праці

О. Товстенко

Матеріали до теми