Реєструйся

Про затвердження Інструкції з організації оповіщення резервістів щодо їх виклику до військових частин Національної гвардії України для проходження підготовки, зборів


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

09.04.2014

м. Київ

N 300

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
06 травня 2014 р. за N 471/25248

Про затвердження Інструкції з організації оповіщення резервістів щодо їх виклику до військових частин Національної гвардії України для проходження підготовки, зборів

Відповідно до Закону України “Про Національну гвардію України”, Указу Президента України від 10 серпня 2012 року N 470 “Про Положення про проходження громадянами України служби у військовому резерві внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України” та з метою організації оповіщення резервістів щодо їх виклику до військових частин Національної гвардії України для проходження підготовки, зборів

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Інструкцію з організації оповіщення резервістів щодо їх виклику до військових частин Національної гвардії України для проходження підготовки, зборів, що додається.

2. Начальнику Головного управління – командувачу внутрішніх військ МВС України, начальникам територіальних управлінь, навчальних закладів, командирам з’єднань, військових частин організувати вивчення цієї Інструкції з особовим складом.

3. Головному управлінню внутрішніх військ МВС України (Полторак С. Т.) забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра генерал-лейтенанта Ярового С. А.

5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Міністр

А. Б. Аваков

ПОГОДЖЕНО:

 

В. о. Міністра оборони України

М. В. Коваль

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства внутрішніх справ України
09 квітня 2014 року N 300

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
06 травня 2014 р. за N 471/25248

 

ІНСТРУКЦІЯ
з організації оповіщення резервістів щодо їх виклику до військових частин Національної гвардії України для проходження підготовки, зборів

I. Загальні положення

1. Ця Інструкція визначає порядок оповіщення резервістів для проходження підготовки, зборів щодо їх виклику до військових частин Національної гвардії України.

2. Виклик резервістів для проходження підготовки і зборів здійснюється командирами (начальниками) військових частин (далі – Командири) згідно з програмою підготовки на відповідний рік, яка затверджується командувачем Національної гвардії України за погодженням із Генеральним штабом Збройних Сил України.

3. Оповіщення резервістів про виклик до військових частин, в яких вони проходять службу у військовому резерві, для проходження підготовки, зборів організовується їхніми Командирами.

4. Командирами організовується інформування за основним місцем роботи, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування про мету та можливі строки залучення резервістів для проходження підготовки, зборів або призову на військову службу після отримання від Головного управління Національної гвардії України витягу з Плану проведення підготовки зборів з резервістами на наступний рік, а щодо резервістів, які уклали перший контракт, – після укладення контракту.

5. Визначення прийнятного для резервіста строку проведення підготовки, зборів здійснюється під час особистого спілкування з його Командиром або посадовою особою з комплектування резервістами.

6. Резервісти самостійно прибувають до військової частини, у якій вони проходять службу у військовому резерві, у визначений час у день початку заходів з підготовки, передбачених Планом проведення підготовки зборів з резервістами на наступний рік, на підставі отриманого графіка від Командира.

II. Порядок оповіщення

1. Командири організовують оповіщення резервістів щодо виклику до військових частин у випадках:

1) оголошення мобілізації відповідно до Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”;

2) проходження підготовки і зборів відповідно до програми підготовки резервістів на відповідний рік.

2. Для виклику резервіста до військової частини, у якій він проходить службу у військовому резерві, Командир повинен організувати:

1) проведення оповіщення резервіста особисто за допомогою мобільного або стаціонарного телефонів, надсилання повідомлення за формою, визначеною в додатку 1 до цієї Інструкції, на поштову та електронну (за наявності) адреси;

2) здійснення інформування за основним місцем роботи, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування про мету та можливі строки залучення резервістів для проходження підготовки, зборів письмовим повідомленням поштою (додаток 2 до цієї Інструкції).

З метою оповіщення резервістів у військовій частині ведеться Журнал оповіщення резервістів військової частини за формою, визначеною у додатку 3 до цієї Інструкції. Ведення журналу покладається на штаб військової частини.

3. У разі виклику до військової частини резервіст повинен:

1) прибути за основним місцем роботи, а в разі, якщо громадянин – безробітний, до органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування для пред’явлення повідомлення;

2) після пред’явлення повідомлення самостійно прибути до військової частини (у визначений контрактом строк).

III. Організація та порядок проведення контрольних оповіщень

1. Для підтримання взаємозв’язку між військовими частинами та резервістами Командири організовують контрольні оповіщення.

Контрольні оповіщення резервістів проводяться за планом Командира не рідше ніж один раз на півріччя під час перевірок бойової та мобілізаційної готовності.

Підсумки контрольних оповіщень відображаються в наказі по військовій частині та актах відповідних перевірок.

2. Під час проведення контрольних оповіщень резервісти до військових частин не викликаються. Метою перевірок є підтримання взаємозв’язку з резервістами, уточнення їхніх персональних даних та з’ясування готовності резервістів до прибуття на навчальні збори.

3. Якщо резервіста не вдалося оповістити під час контрольного оповіщення, то проводяться повторні заходи щодо оповіщення, у тому числі з використанням посильних.

4. У разі невстановлення протягом місяця зв’язку з резервістом Командир вживає усіх заходів щодо встановлення місцезнаходження резервіста та його спроможності до виконання завдань служби у військовому резерві і надає заявки до військового комісаріату, де резервіст перебуває на обліку, стосовно уточнення його персональних даних (додаток 4 до цієї Інструкції).

 

Командувач
Національної гвардії України
генерал-лейтенант

С. Т. Полторак

Завантажити «Інструкцію з організації оповіщення резервістів щодо їх виклику до військових частин Національної гвардії України для проходження підготовки, зборів» з додатками

Матеріали до теми


Як подати коригувальну заяву-розрахунок
Підставою для фінансування страхувальників на виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності є заява-розрахунок. Іноді, після того як роботодавець надіслав ...
Військовослужбовці зможуть залишатися на військовій службі понад граничний вік перебування на ній: законопроєкт № 10084
У Верховній Раді України 25 вересня 2023 року зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до частини 2 статті 22 Закону ...