17 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
Mak7
27 січня, 2014 - 10:41
Виявив у своїй ТК (трудова книга) помилку, на першій моїй роботі не внесли запис про те, що я навчався в університеті. І зараз після служби в армії, знову стоїть питання внесення запису про службу  в ЗСУ. На новій роботі кажуть, що непотрібно записувати, але в "Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників", чітко вказано, що потрібно вносити запис в ТК про службу в ЗСУ. І тепер в мене проблема, що роботи з записом про університет, якщо перший запис стоїть про роботу? Просто дописати дату навчання в університеті ???
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
27 січня, 2014 - 17:34
Навчання у ВНЗ після 01.01.2004 до страхового стажу для нарахування пенсії не зараховується, оскільки за цей час не сплачуються страхові внески до Пенсійного фонду. Отже, запис до трудової книжки про період навчання у ВНЗ після 01.01.2004 втрачає необхідність, а підтвердженням навчання у ВНЗ є диплом і додаток до нього. Справді, до трудової книжки до занесення відомостей про роботу на даному підприємстві вноситься запис про час служби у ЗСУ.
Mak7
28 січня, 2014 - 09:46
Дякую!
Виктория77
1 жовтня, 2014 - 21:27
Очень нужна помощь! Было одно предприятие, назовем его условно "А", его решили закрыть и открыть другое предприяти "Б", директор на этих предприятиях-одно и тоже лицо. Пока предприятие "А" закрывалось параллельно было открыто предприятие "Б".  Как правильно сделать запись в трудовой книжке директору, если на предприятии "А" он уволен 03.12.13г, а на предприятии "Б" приказ о его назначении директором от 10.08.13г. Меня смущают даты, уволен позже чем принят на новое предприятие... Такое возможно? 
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
2 жовтня, 2014 - 10:26
З 10.08.2013 особа, яка у цей час працювала директором підприємства «А» (основне місце роботи), могла бути призначена директором підприємства «Б» за сумісництвом. Цю особу можна було призначити директором підприємства «Б» за основним місцем роботи тільки з 04.12.2013.
Виктория77
2 жовтня, 2014 - 12:13
NAI, спасибо! Не могли бы Вы еще подсказать, правильно ли я понимаю: 1)    27.07.2007 ТОВ "А" прийнятий на посаду директора   Накзак №1 від 27.07.2007 2)    10.08.2013 (писать ТОВ "Б"??) прийнятий на посаду директора за суміцництвом Наказ № 2 від 10.08.2013 3)     03.12.2013 Уволений за власним бажанням згідно ст.38 КЗпП України  Наказ № 3 від 03.12.2013 4)     04.12.2013   ТОВ "Б" прийнятий на посаду директора    Наказ № 4 від 04.12.2013 Получается по новому предприятию два приказа, первый - за суміцництвом, а второй - уже просто директор.  И еще вопрос: запись об увольнении с предприятия "А" еще нет в трудовой, но зато на всякий случай была поставлена печать, теперь если делать вторую запись о принятии по совмещению, получается, что печать предприятия "А" будет заходить на запись...
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
2 жовтня, 2014 - 14:32
На підприємстві «Б» повинен бути ще і наказ про звільнення 03.12.2013 за сумісництвом. Звертаю увагу, що запис у трудову книжку відомостей про роботу про роботу за сумісництвом провадиться за бажанням працівника, а не в обов’язковому  порядку, і одним окремим рядком. У ситуації, що склалася, на мою думку, краще було б взагалі не вносити запис про роботу за сумісництвом. А тільки прийняття (27.07.2007)-звільнення (03.12.2013) на підприємстві «А» та прийняття (04.12.2013) на підприємстві «Б».
Виктория77
2 жовтня, 2014 - 15:50
NAI,  дякую Вам!!!!
M.happy
Зображення користувача M.happy.
13 жовтня, 2014 - 17:59
Здравствуйте, сделала ошибку в трудовой: напротив графи Товариство з обмеженою від." АБВГД" случайно написала номер по порядку и дату прийома, а ниже где запись о приеме ничего не указала, нужно ли мне что-то исправлять, и как правильно это сделать?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
14 жовтня, 2014 - 09:56
Внесіть ще раз зазначені записи у відповідне місце.
kler
Зображення користувача kler.
14 листопада, 2014 - 09:40
Доброго дня! Я прийняла працівника на роботу і коли переглянула його трудову книжку то побачила там таке:  - записи у трудовій книжці про роботу зроблені в графі "сведения о поощрениях" і закінчуються на № 30. - у другій частині трудової книжки вже у правильній графі відомості про роботу є запис, який закінчується під №2. Переглянувши цей запис я побачила, що він продубльований і є в першій частині трудової книжки. В мене виникає питання. Де робити запис даному працівнику? У другій половині трудової книжки в графі відомості про роботу і після №2 ставити №31 і продовжувати? Чи в першій частині трудової в графі "сведения о поощрениях" продовжувати запис про роботу під №31? Дякую.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
14 листопада, 2014 - 10:41
У ситуації, що склалася, на мою думку, обидва варіанти внесення запису під № 31 мають свої плюси і мінуси. Можу навіть стверджувати, що вони рівноцінні. Отже, вибір залишається за Вами.
MarinaBV
9 грудня, 2014 - 14:25
Підскажіть будь ласка! Працівник хоче забрати трудову, яку лишив на підприємстві 10 років тому (не забрав з якихось причин). Весь час трудова знаходилась на підприємстві. Зараз я бачу що запис був зроблений про звільнення а печатки не поставлено. А наше підприємство вже змінило назву і відповідно нова печатка. Що робити?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
9 грудня, 2014 - 14:54
Необхідно видати працівникові довідку приблизно такого змісту: Д О В І Д К А             Видана  ІВАНЕНКУ Івану Івановичу  про те, що  він дійсно працював  з __.__.____ (наказ про прийняття на роботу від __.__.______ № __) до __.__._____  (наказ про звільнення з  роботи від __.__.______ № __) на  посаді  _______________________  підприємства «А». Підприємство «А»  наказом _______________________ від __.__.______ № __ з __.__._______ перейменовано на підприємство «Б».            Підприємство «Б»  є  правонаступником  прав  та  обов’язків  підприємства «А».  Довідка  видана  для  подання  за  місцем  вимоги.
MarinaBV
9 грудня, 2014 - 16:42
спасибо за ответ, а в трудовой мы можем сделать запись сегодняшним числом о том что та запись не действимтельна и печать новую ставить. 
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
9 грудня, 2014 - 17:03
А для чого? Для цього і надається довідка. Запис про звільнення дійсний. Тільки не завірений печаткою, тому що її немає, а нову печатку ставити нема підстав. 
kler
Зображення користувача kler.
26 січня, 2015 - 15:12
Підскажіть будь ласка, як правильно зробити запис до трудової книжки якщо трудова книжка закінчилась, а замість вкладиша до трудової книжки була заведена інша ТК та була пронумерована не за послідовником номером, а за №1. Підскажіть як правильно зробити запис і куди? Дякую.