...
Реєструйся

Проект нового закону “Про державну службу” визначено як невідкладний


У Верховній Раді України на поточному тижні буде розглянуто проект закону «Про державну службу». Про це заявив міністр юстиції Олександр Лавринович, передає РБК-Україна.

Міністр повідомив, що даний законопроект визначений Президентом України Віктором Януковичем як невідкладний. Лавринович також розповів про деякі важливі аспекти цього законопроекту: «Зокрема, положеннями законопроекту передбачено, що державний службовець не повинен бути членом політичних партій, організовувати страйки і брати в них участь».

Це означає, пояснив міністр, що всі держслужбовці, у разі, коли закон набуде чинності, повинні будуть вийти з політичних партій, якщо вони мають на них членство. Він додав, що заборона страйків означає, що держслужбовець не має права у робочий час брати участь у будь-яких акціях, у тому числі й політичних, однак у поза робочий час за ним таке право зберігається.

Лавринович також зазначив, що згідно цього законопроекту всі держслужбовці (чоловіки та жінки) виходять на пенсію в 65 років і робота на держслужбі після досягнення цього віку не може бути продовжена.

За словами міністра, законопроект значно обмежить вплив Кодексу законів про працю на трудові відносини держслужбовця, оскільки держслужба – це публічно-правові відносини і значна кількість положень Кодексу не можуть бути застосовані до держслужбовців.

Міністр зазначив, що законопроект, як і чинний закон «Про державну службу», передбачає обов’язкове володіння держслужбовцям державною мовою – українською.

Нагадаємо, проект закону «Про державну службу», ініційований Президентом України Віктором Януковичем, був зареєстрований у Верховній Раді як невідкладний 28 березня.

Джерело: from-ua.com