...
Реєструйся

Проект пенсійної реформи вже у Раді


Український уряд вніс на розгляд до парламенту проект пенсійної реформи. Відповідний законопроект оприлюднено на сайті Верховної Ради.

У цьому проекті уряд пропонує підвищити нормативну тривалість страхового стажу для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі з 20 до 30 років для жінок і з 25 до 35 років для чоловіків.

Також законопроектом передбачається поступове підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років, щорічно збільшуючи його на 6 місяців кожного року, починаючи з 1 лютого 2011 року. У свою чергу, для чоловіків, що працюють на державній службі, пенсійний вік збільшать до 62 років з 2013 року.

Крім того, Кабінет Міністрів у цьому проекті закону пропонує поступово підвищити вік для жінок для отримання державної соціальної допомоги з 58 до 63 років. Також передбачено збільшення мінімально необхідного страхового стажу для отримання пенсії за віком з 5 до 15 років.

Законопроектом також пропонується поступово збільшувати необхідну вислугу для призначення пенсії за вислугу років військовослужбовцям, ввівши її календарне обчислення.

В урядовому проекті закону пропонується підвищити рівень пенсійного забезпечення працівників бюджетної сфери, передбачивши виплату їм одноразової грошової допомоги при виході на пенсію у розмірі 10 призначених місячних пенсій.

Також передбачається, що максимальний розмір пенсії буде встановлено на рівні 12 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

У документі передбачено, що розмір середньої зарплати, яка враховується для призначення пенсії, визначається за 3 календарні роки, які передують року звернення про призначення пенсії. Перерахунок пенсії проводиться із середньої заробітної плати, з якої призначено пенсію.

Раніше Президент Віктор Янукович заявив, що пенсійна реформа в Україні буде дуже важкою. При цьому Президент зазначив, що українська влада усвідомлює можливі політичні проблеми, які можуть виникнути в процесі реалізації цієї непопулярної реформи.

Нагадаємо, що 14 грудня С. Тігіпко повідомив, що законопроект про пенсійну реформу буде найближчим часом переданий на розгляд парламенту. Раніше цей документ був схвалений на засіданні Кабінету міністрів. Як відомо, Міжнародний валютний фонд наполягає на підвищенні в Україну віку для виходу на пенсію з метою зниження дефіциту бюджету Пенсійного фонду.

Джерело: horoshienovosti.com.ua