Реєструйся

Проект Порядку обробки персональних даних


Шановні форумчани!

На сьогодні Громадською радою при Державній службі України з питань захисту персональних даних (ДСЗПД) розробляється і до Нового року, мабуть, уже буде затверджено Типовий порядок обробки персональних даних у базах персональних даних. Очевидно, у цьому Порядку буде сказано щось про те, що з метою створення дієвої системи обробки персональних даних володільцем бази персональних даних перед початком роботи визначається структурний підрозділ або відповідальна особа, яка організовує роботу, пов’язану із здійсненням контролю за законністю обробки персональних даних та захистом персональних даних при їх обробці. А також про те, що роботодавці мають затвердити необхідні процедури (методичні рекомендації, правила тощо) стосовно вжиття заходів із забезпечення поточного функціонування системи обробки персональних даних у базах персональних даних.

Як би там не було, але, скоріше за все, кадровим службам доведеться мати свій локальний акт про обробку і захист ПД.

Комітетом з питань обробки ПД в медичній та кадровій діяльності Громадської ради при ДСЗПД розроблено проект зразка Порядку обробки персональних даних у базі персональних даних «ПЕРСОНАЛ» (умовна назва). Цей проект в остаточній редакції буде затверджено згаданим комітетом і він пройде експертизу в ДСЗПД (комітет намагатиметься це зробити). Якщо такий документ буде прийнято на кожному підприємстві чи в установі, це спростить роботу тих, хто займатиметься питаннями обробки і захисту ПД.

Просимо всіх долучитися до роботи над проектом зразка Порядку обробки персональних даних у базі персональних даних «ПЕРСОНАЛ». Чим ретельніше він буде виписаний, тим легше буде ним користуватися.

І ще треба врахувати таке. Наш (кадровий) Порядок ми (Комітет з питань обробки ПД в медичній та кадровій діяльності) не зможемо прийняти раніше, аніж Мін’юст затвердить Типовий порядок обробки ПД у БПД, оскільки в кадровому Порядку треба буде врахувати вимоги Типового порядку.

Прошу всіх, хто може допомогти в доопрацюванні Порядку обробки персональних даних у базі персональних даних «ПЕРСОНАЛ», надсилати свої правки на адресу kadrovik@mediapro.com.ua.

Як краще працювати над проектом:

1) у режимі правки,

2) цитувати існуючу редакцію і поряд свій варіант.

Ярослава Паньків,

голова Комітету з питань обробки ПД в медичній та кадровій діяльності

Громадської ради при ДСЗПД,

гол. редактор журналу «Довідник кадровика»