Реєструйся

Профосвіту збираються підігнати під потреби ринку праці


Україна випускає велику кількість фахівців, які залишаються незатребуваними на ринку праці. Цю тенденцію необхідно докорінно змінити. Про це заявив прем’єр-міністр України Микола Азаров на брифінгу після відвідин Києво-Святошинського районного центру зайнятості Київської області.


“Ні для кого не секрет, що ми випускаємо у великій кількості не тих фахівців, які потрібні для нашої економіки, яка розвивається. І ми в цьому переконалися на прикладі Києво-Святошинського центру зайнятості. Вакансії одні, а пропозиції інші. Цю диспропорцію необхідно усунути в інтересах самих людей, тому що потреби економіки зараз великі, і ми, в принципі, могли б задовольнити всі заявки людей на роботу”, — зазначив прем’єр.

Він підкреслив, що для того, щоб підготувати фахівців, які будуть потрібні економіці через 10-15 років, уже зараз необхідно створювати відповідну базу, в першу чергу, навчальну.

“Надзвичайно важливо навчитися прогнозувати на 5-10-15 років, тому що, наприклад, для того, щоб підготувати фахівця, необхідно 3-5 років. Тому потреба у фахівцях і професіях повинна мати довгострокові прогнози. Це тема, над якою уряд буде працювати”, — запевнив Микола Азаров.

Джерело: biz.liga.net