...
Реєструйся

Профспілки підрахували реальний прожитковий мінімум


Офіційно встановлений прожитковий мінімум на одну працездатну особу в Україні сьогодні має складати, як мінімум, 1 тис. грн, тоді як реальний мінімум, за даними незалежних підрахунків профспілок, за нинішніх цін сягає 2,356 тис. грн.

«Сьогодні офіційний розмір прожиткового мінімуму працездатної особи становить 884 грн, у фактичних цінах травня 2010 – це 981 грн. Тому з урахуванням всіх податкових виплат, витрат на сімейне забезпечення та утримання дітей, прожитковий мінімум у сучасній Україні має бути, принаймні, 1 тис. грн », – цитує «Інтерфакс-Україна» заяву голови Національного форуму профспілок України (НФПУ) Мирослава Якібчука.
«Це абсолютно зрозуміла норма, про яку говорили також і політики, які сформували нинішній уряд. І тому сьогодні влада не доплачує, навіть за власними розрахунками, щонайменше, 112 грн на кожну мінімальну зарплату, яка відтепер становить 888 грн», – вважає голова НФПУ.
Нагадаємо, З 1 липня 2010 року, відповідно до державного бюджету, мінімальну заробітну плату в Україні підвищено на 4 грн – до 888 грн.
На думку М. Якібчука, в Україні давно слід було б відмовитися від розрахунку мінімальної зарплати виходячи з прожиткового мінімуму, як це зробила більшість країн, що розвиваються. «У цивілізованих країнах світу, до стандартів яких прагне Україна, всі соціальні витрати розраховуються відповідно до середньої заробітної плати», – підкреслив він. «На жаль, в Україні до цього ще не прийшли, адже така методологія змусить вивести значну частину зарплат з тіні», – додав глава НФПУ.

Джерело: kontrakty.ua