...
Реєструйся

Прожитковий мінімум повинен складати 2500 гривень – Національний форум профспілок


Прожитковий мінімум не можна скасувати, оскільки це поняття прописано в Конституції. Про це заявив голова Національного форуму профспілок України Мирослав Якібчук, коментуючи останні ініціативи президента.


Віктор Янукович днями запропонував відмовитися від поняття «прожитковий мінімум». Слідом за главою держави ініціативу підхопили міністри і провладні політичні партії. Профспілки вважають такий підхід профанацією.

«Або президент не так висловився, або його не так зрозуміли. Адже просто скасувати прожитковий мінімум неможливо, адже це поняття прописано в Конституції, в статті 46, і до нього прив’язані соціальні виплати», – зазначив голова НФПУ.

За словами Якібчука, головна проблема прожиткового мінімуму в Україні полягає в тому, що він розраховується за стандартами 2000 року і не має нічого спільного з реальною сумою місячного проживання.

«У бюджеті на цей рік закладено зростання прожиткового мінімуму до 953 грн. Це абсолютно нереальна цифра, адже з урахуванням інфляції ця сума повинна бути не менше 2500 грн. Український прожитковий мінімум, як зазначив Президент, дійсно ганебний. Але його треба не вилучати з бюджету, а підвищувати до реального рівня. І тоді не важливо, як буде називатися термін, до якого будуть прив’язуватися інші соціальні виплати», – підкреслив голова НФПУ.

У держбюджеті-2011 прожитковий мінімум встановлено у розмірі 894 гривні на людину на місяць. З 1 квітня він підвищиться до 911 грн. До прожиткового мінімуму прив’язана більшість соціальних виплат: допомога на дитину, пенсії та ін.