2 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
moto_vk
26 березня, 2011 - 11:14
Чи можна поновленому працівнику за рішенням суду запропонувати іншу посаду, якщо на цю посаду вже призначений новий працівник? Чим це передбачено? Чи існує якась Іструкція чи розяснення (пленум) Верховного суду стосовно переведення новоприйнятого працівника за його згодою на іншу роботу або пропонування поновленому іншої посади?
MN.hr
28 березня, 2011 - 17:06
Згідно ст.40 КЗпП України Розірвання трудового договору з ініциативи власника пункт 6 - поновлення на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу - мусимо звільнити новоприйнятого працівника (якщо не можемо йому запропонувати іншу роботу), причому згідно ст.44 КЗпП України потрібно сплатити вихідну допомогу у розмірі не менше середнього місячного заробітку