Реєструйся

Психологи: Війна приносить менше стресу, ніж небезпеки у звичайному житті


Британські психологи дійшли висновку, що військові, які несуть службу в гарячих точках, набагато менше схильні до стресу, ніж працівники служб порятунку, лікарі швидкої допомоги і співробітники поліції.

Згідно з дослідженням, проведеним британськими експертами в сфері психічного здоров’я, лише один з п’яти військовослужбовців, які проходили службу в Іраку в січні-лютому 2009 року, демонстрував симптоми психологічного стресу. Пост-травматичний синдром був виявлений менш ніж у 4%.

Медики та психологи відзначили, що ознаки тривоги і стресового розладу демонструють, в основному, жінки і молодші чини. Як зізнаються вони самі, стрес у них викликає страх бути вбитими.

Що стосується представників цивільних спеціальностей, у них набагато частіше виявляється підвищений рівень стресу, а також посттравматичний синдром. Наприклад, співробітники служб порятунку у Великобританії в тестах на стресостійкість показують більш високий результат на психологічний стрес, ніж військовослужбовці.

Експерти висловили припущення про причини такої ситуації. На їхню думку, це пов’язано з регулярною підготовкою до боротьби зі стресом, що проводиться в армійських підрозділах. Чималу роль грає тут і продумана система відпочинку солдатів у вихідні.

Нагадаємо, раніше вчені довели, що травми і стреси на ранніх етапах життя назавжди змінюють роботу генів в організмі, що негативно позначається на поведінці і навіть розумових здібностях.

Джерело: korrespondent.net

Матеріали до теми


Електронний документообіг в умовах війни: як роботодавцю організувати процес підписання кадрових документів на підприємстві
З початку введення воєнного стану в Україні багатьом працівникам довелося покинути свої постійні місця проживання. Наразі їм доводиться працювати віддалено, ...
Про права батьків на додаткову оплачувану відпустку, якщо вони мають двох і більше дітей віком до 15 років
ЗАПИТАННЯ Чи має право батько на додаткову оплачувану відпустку, якщо він має двох і більше дітей віком до 15 років, ...
Облік військовозобов’язаних на підприємстві: рекомендації для HR щодо ведення персонального військового обліку
З моменту набуття чинності Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від ...