...
Реєструйся

Психологи: Війна приносить менше стресу, ніж небезпеки у звичайному житті


Британські психологи дійшли висновку, що військові, які несуть службу в гарячих точках, набагато менше схильні до стресу, ніж працівники служб порятунку, лікарі швидкої допомоги і співробітники поліції.

Згідно з дослідженням, проведеним британськими експертами в сфері психічного здоров’я, лише один з п’яти військовослужбовців, які проходили службу в Іраку в січні-лютому 2009 року, демонстрував симптоми психологічного стресу. Пост-травматичний синдром був виявлений менш ніж у 4%.

Медики та психологи відзначили, що ознаки тривоги і стресового розладу демонструють, в основному, жінки і молодші чини. Як зізнаються вони самі, стрес у них викликає страх бути вбитими.

Що стосується представників цивільних спеціальностей, у них набагато частіше виявляється підвищений рівень стресу, а також посттравматичний синдром. Наприклад, співробітники служб порятунку у Великобританії в тестах на стресостійкість показують більш високий результат на психологічний стрес, ніж військовослужбовці.

Експерти висловили припущення про причини такої ситуації. На їхню думку, це пов’язано з регулярною підготовкою до боротьби зі стресом, що проводиться в армійських підрозділах. Чималу роль грає тут і продумана система відпочинку солдатів у вихідні.

Нагадаємо, раніше вчені довели, що травми і стреси на ранніх етапах життя назавжди змінюють роботу генів в організмі, що негативно позначається на поведінці і навіть розумових здібностях.

Джерело: korrespondent.net

Матеріали до теми


Механізми оскарження постанов військово-лікарських комісій
Військово-лікарська експертиза відіграє ключову роль у забезпеченні обороноздатності держави та гарантуванні прав військовослужбовців і призовників на належний захист їхнього здоров’я. ...
ТЦК та СП ігнорує відстрочку заброньованого: чи можна оскаржити в суді?
Вже понад рік діє оновлений порядок бронювання. Він надає можливість бізнесу подавати на бронювання критично важливих працівників і отримувати для ...