Психологи: Війна приносить менше стресу, ніж небезпеки у звичайному житті


Британські психологи дійшли висновку, що військові, які несуть службу в гарячих точках, набагато менше схильні до стресу, ніж працівники служб порятунку, лікарі швидкої допомоги і співробітники поліції.

Згідно з дослідженням, проведеним британськими експертами в сфері психічного здоров’я, лише один з п’яти військовослужбовців, які проходили службу в Іраку в січні-лютому 2009 року, демонстрував симптоми психологічного стресу. Пост-травматичний синдром був виявлений менш ніж у 4%.

Медики та психологи відзначили, що ознаки тривоги і стресового розладу демонструють, в основному, жінки і молодші чини. Як зізнаються вони самі, стрес у них викликає страх бути вбитими.

Що стосується представників цивільних спеціальностей, у них набагато частіше виявляється підвищений рівень стресу, а також посттравматичний синдром. Наприклад, співробітники служб порятунку у Великобританії в тестах на стресостійкість показують більш високий результат на психологічний стрес, ніж військовослужбовці.

Експерти висловили припущення про причини такої ситуації. На їхню думку, це пов’язано з регулярною підготовкою до боротьби зі стресом, що проводиться в армійських підрозділах. Чималу роль грає тут і продумана система відпочинку солдатів у вихідні.

Нагадаємо, раніше вчені довели, що травми і стреси на ранніх етапах життя назавжди змінюють роботу генів в організмі, що негативно позначається на поведінці і навіть розумових здібностях.

Джерело: korrespondent.net

Матеріали до теми


Звільнення працівників дистанційно: чи законно це
Враховуючи зміни у Законі України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», що за новації відбулися у питаннях звільнення? Звільнення, ...
Нормативно-правові акти окупаційних сил не є правомірними
Нормативно-правові акти окупаційних сил та окупаційних адміністрацій російської федерації є нікчемними, не створюють жодних правових наслідків, і нікчемність цих актів ...
Як пережити спустошення після втрати та новин про війну
Андрій Козінчук — військовий психолог та ветеран АТО ділиться порадами, як українцям переживати страшний біль від новин 👇 Як взагалі ...
Люди, які змінюють місце проживання у зв’язку з воєнними діями, є ВПО та мають право на БВПД
Люди, які зараз змінюють місце проживання у зв’язку з воєнними діями, є внутрішньо переміщеними особами. Це стосується людей, які після ...