...
Реєструйся

Рада знову відмовилася забороняти підвищення пенсійного віку для жінок


Верховна Рада України провалила законопроекти про встановлення мораторію на підвищення пенсійного віку для жінок. За проект закону N7039 проголосували 202 народні депутати: 123 від БЮТ, 48 – НУНС, 27 – КПУ, один депутат від Блоку Литвина і три позафракційні. Проект закону N7039-д підтримали 197 народних депутатів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, обидва законопроекти передбачали встановлення на 10 років мораторію на підвищення пенсійного віку для жінок. За те, щоб направити законопроекти на повторне перше читання, проголосували 204 народні депутати.

Як пояснила, виступаючи у парламенті, автор одного із законопроектів, народний депутат від БЮТ Наталія Королевська, економічний ефект від підвищення у 2011 році пенсійного віку не перевищить 2 млрд. грн., що становить всього 3% від дефіциту Пенсійного фонду. До того ж у країні додатково треба буде створити 180 тисяч робочих місць для тих жінок, які не зможуть піти на пенсію в 2011 році.

Голова Верховної Ради Володимир Литвин доручив підготувати парламентські слухання з питань пенсійної реформи і пенсійного забезпечення.

Нагадаємо, 8 вересня Верховна Рада також проголосувала проти мораторію на підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років. За прийняття відповідного рішення, на якому наполягала опозиція, проголосували лише 199 депутатів з 226 необхідних.

Джерело: news.liga.net