...
Реєструйся

Реформування трудового законодавства: кадровики хочуть знати більше


Проект Трудового кодексу України може бути ухвалений Верховною Радою найближчим часом. Цей документ викликав багато дискусій серед представників роботодавців, профспілок, найманих працівників. Однак необхідність реформування трудового законодавства вже ні в кого не викликає сумнівів.

З огляду на масштабність і важливість майбутніх змін у цій сфері, Клуб кадровиків, організаторами якого є редакція журналу «Довідник кадровика» і Всеукраїнська асоціація кадровиків, зініціювали цикл (6 засідань) під загальною назвою «Реформування трудового законодавства: проблеми, динаміка, перспективи (порівняльний аналіз норм КЗпП і проекту Трудового кодексу України)».

Ведучою циклу є експерт журналу «Довідник кадровика», юрист з 30-річним стажем, учасник робочих груп з розробки багатьох законів у сфері трудового законодавства і власне Трудового кодексу України Зоя Васильова.

Клуб кадровиків, який у листопаді цього року відзначатиме першу річницю своєї плідної роботи, став майданчиком для професійного розвитку працівників кадрових служб, обміну досвідом з колегами, спілкування з найкомпетентнішими експертами в цій сфері. Тож найактивніші члени Клубу взяли участь в обговоренні актуальних тем реформування трудового законодавства.

5 жовтня 2012 року на першому засіданні заявленого циклу на тему «Регулювання трудових відносин» було здійснено порівняльний аналіз норм діючого трудового права та змісту першої книги проекту Трудового кодексу України.

Зокрема, було розглянуто переваги норм проекту Трудового кодексу України стосовно основних засад правового регулювання трудових відносин щодо:

  • – недопущення дискримінації у сфері праці та забезпечення особам, які зазнали такої дискримінації, права на звернення до суду щодо визнання такого факту, його усунення, а також відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок дискримінації;
  • – забезпечення права працівників і роботодавців на свободу об’єднання для захисту своїх прав та інтересів; забезпечення судового захисту трудових прав, честі та гідності учасників трудових відносин; забезпечення права працівників на участь в управлінні юридичною особою — роботодавцем у порядку і на умовах, визначених законодавством, колективним договором, колективною угодою, статутом юридичної особи.

Приділено значну увагу питанням системи нормативно-правових та інших актів, що регулюють трудові відносини, особливо питанням застосування трудового законодавства, а також розглянуто випадки, коли трудове законодавство не застосовується.

Учасники обговорили тему, що стосується нормативних актів роботодавця (ст. 13 проекту Трудового кодексу) та актів нормативно-технічного характеру.

Крім того, було розглянуто питання щодо дії актів трудового законодавства в часі, застосування актів законодавства однакової юридичної сили у разі їх неузгодженості, аналогії закону і права.

Експерт Зоя Васильова наголосила на питаннях щодо сторін та суб’єктів трудових відносин, які можуть брати участь у трудових відносинах. Це стосувалося професійних спілок та організації роботодавців.
Детально були розглянуті норми щодо основних прав працівників та роботодавців.

Особливу увагу приділено визначенню поняття «роботодавець», запровадженню правонаступництва у трудових відносинах, врегулюванню питань щодо встановлення вимог до працівника, права роботодавця на добір працівників, відмові у прийнятті на роботу тощо.

На другому засіданні 25 жовтня обговорювалася тема «Виникнення та припинення трудових відносин. Трудовий договір». Члени Клубу були дуже задоволені змістовною лекцією експерта та можливістю обговорити проблемні питання наживо.

Найближче засідання Клубу відбудеться в п’ятницю 2 листопада. Тема — «Умови праці». Запрошуємо всіх бажаючих в престижне співтовариство професіоналів! Поспішайте зареєструватися на найближче засідання.

Детально

Участь у роботі Клубу кадровиків — чудова можливість для професійного зростання і розширення кола фахових знайомств.

Дізнайтеся більше про роботу Клубу і участь у ньому

Завантажити реєстраційну форму

Запитання:
(44) 507 22 26 (відділ маркетингу)
promo@mediapro.com.ua