...
Реєструйся

Роботодавці не хочуть платити за затримку зарплати і фінансувати потяг до знань працівників


До питання відповідальності роботодавця перед працівником (у вигляді штрафів) за порушення термінів виплати заробітної плати слід підходити гнучкіше.

Про це в ході сьогоднішньої прес-конференції “Трудовий кодекс: “за” і “проти” повідомив радник Конфедерації роботодавців України Родіон Колишко.

“У  проекті Трудового кодексу зазначено, що роботодавець повинен виплачувати ще за кожний день затримки суму в розмірі подвійної облікової ставки Нацбанку. Ми не проти того, що за затримку зарплати потрібно платити. Але слід підходити гнучко до цього питання і розуміти, чому той чи інший роботодавець не платить. Адже в країні не поверталося ПДВ, існують інші економічні умови, які роботодавцеві не підвладні “, – зазначив він.

Крім того, на його думку, одним з недоліків Трудового кодексу є норма про оплачувані відпустки для працівників, які навчаються.

“Ми не проти оплачувати відпустки тим, хто вчиться. Але якщо у мене бухгалтер хоче бути істориком, то навіщо мені оплачувати це бажання? Ми можемо гарантувати йому збереження за ним робочого місця, але навіщо платити за те, що не приносить користь підприємству?” – пояснив експерт. За його словами, ні щодо першого, ні щодо другого питання на даний момент роботодавці не знайшли спільної мови з депутатами.

Джерело: job.ukr.net