Реєструйся

Роботодавці впливатимуть на підготовку кваліфікованих кадрів у ВНЗ


На обліку в столичному центрі зайнятості перебуває 8000 осіб, що шукають роботу. Про це під час круглого столу сказав директор Київського міського центру зайнятості Віктор Сухомлин.

За його словами, основною проблемою у працевлаштуванні киян є одностороннє співробітництво між центрами зайнятості та роботодавцями.

“Роботодавці не надають нам вакансій, треба переглянути це відношення, адже чим більше будуть говорити про необхідність, тим більшим буде попит”, — додав він.

Як повідомлялося, Комітет Верховної Ради з питань науки і освіти схвалив проект Закону № 9567 щодо участі роботодавців у освітньому процесі для підвищення якості підготовки кваліфікованих кадрів.

“Роль роботодавців повинна бути серйозною складовою в роботі університетів. Зрозуміло, що потрібно, щоб вони впливали на програми, говорили які їм потрібні фахівці, по якій спеціальності, в якій кількості. Тому щорічно державне замовлення викликає багато запитань, критики. І з цією проблемою потрібно боротися”, — зазначив голова парламентського комітету М. Луцький.

Законопроектом передбачається внесення змін до Законів України “Про вищу освіту” та “Про організації роботодавців” щодо об’єднання інтересів навчальних закладів та роботодавців у забезпеченні якості підготовки кваліфікованих кадрів наступним чином. Роботодавці наділяються правом формувати спільно з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту державне замовлення на підготовку фахівців з вищою освітою. Роботодавці, представники організацій роботодавців та їх об’єднання можуть входити до вченої ради вищого навчального закладу.